Převod MS SQL EXPRES databáze na MySQL   zodpovězená otázka

SQL, Databáze

Dobrý den ve spolek,

ve svém projektu jsem použil, MySQL databázi, nyní bych ji vyplněnou (s daty) potřeboval převést na formát MySQL, který následně importuji na web (forpsi.com)

1) lze vytvořit "zdrojový kód" databáze? (CREAT [aaa]...)

2) lze vytvořit SQL soubor (.sql)?

přípdně jiné řešení tohoto problému?

jde mi hlavně o data které mám již v localhost variantě nadatlovaná (a že to je pohodlnější), tabulky bych teoreticky mohl vytvořit ručně....(ale přijde mi to zbytečné)

Jelikož jsem v databázích začátečník, tak bych Vás poprosil o jednoduše vysvětlené řešení :)

Díky všem za odpovědi

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Převod z MySQL na MySQL asi nebude to, co jste chtěl :-).

Pokud chcete ale z jedné varianty DB převést na druhou pomocí obecných SQL příkazů, pak nezbyde asi nic jiného, než vyexportovat pomocí nástroje na správu script (tady už je potřeba vědět, zda chcete z MySQL nebo MSSQL) a ten ručně upravit, aby byl použitelný ve druhé variantě DB systému. Ty úpravy mohou být poměrně náročné podle využitých funkcí specifických pro konkrétní systém. Univerzální řešení neexistuje.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

nejsem si jistý kde najdu nśtroj pro správu a tam export scriptu...

ideální by bylo, kdybch byl schopný dostat z MS SQL toto

CREATE TABLE [dbo].[SeznamKamaradu] (
   [ID] INT NOT NULL PRIMARY KEY IDENTITY(1,1),
   [DatumNarozeni] DATETIME,
   [Jmeno] NVARCHAR(100),
   [Prijmeni] NVARCHAR(100),
   [Mesto] NVARCHAR(100)
)

INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1988-7-2','Martin','Krejc','Praha')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1989-5-2','Eva','Slánská','Praha')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1989-7-14','Jakub','Petrovský','Liberec')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1987-5-24','Míša','Petrovská','Liberec')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1989-12-22','Martin','Petřválský','Liberec')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1986-1-12','Aneta','Lerchová','Hradec Králové')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1986-9-13','Petr','Žák','Praha')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1987-5-4','Lucie','Malá','Liberec')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamaradu] ([DatumNarozeni],[Jmeno],[Prijmeni],[Mesto]) VALUES ('1988-12-24','Adam','Rychnovský','Brno')
INSERT INTO [dbo].[SeznamKamar

pak by neměl být problém s importem do MySQL (jelikož nepoužívám nic složitého)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V MSSQL Management Stuidu máte volbu Export data a Generate scripts. Najdete ji v kontextovém menu databáze. Je tam ale hodně nastavení, nebude to úplně jednoduché, ale tím se musíte prokousat sám.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

tak se mi to "podarilo", ale jenom zcasti, nejsem schopny vytahnout data tabulky...

vytvori mi to pouze sekci Creat Table... netusite pod cim se muzou schovavat data?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je tam nastavení Script data, musí být na True

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Takže:

1) mám nainstalovaný Microsoft SQL Server Managment studio express

2) nikde tam není EXPORT DATA

takze jdu na konkretni dtabaze-pravy klik-task-generate scripts a zde bohuzel neni Script data...

asi budu dneska uplne za blbce... kde jsem prehlidl EXPORT DATA?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1) Klikněte pravý tlačítkem na vaší databázi

2) najeďte myší na Tasks

3)Uplně dole je Copy Database a hned nad tím Export Data

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A budu se hádat :)

v Tasks mám pouze:

Deatch...

Shrink->

BackeUp...

Restore ->

GenerateSripts

no more....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak v tom případě nevím. Koukal jsem se jak na velkém serveru tak i na express edici (verze 2005) a tam to mám tak jak jsem popisoval.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím ve spolek,

ten převod bude asi trochu problém, nešlo by to vyřešit/obejít pomocí MDF databáze přímo v projektu???

nemusel bych používat databázi servru, ale projektu... co vy na to? jde mi ted o co nejrychlejsi zprovozneni...

PS: pokud by to šlo pomocí MDF, tak jak bude vypadat conection string?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To záleží na tom k čemu je aplikace určená. Pokud dáte databázi přímo do projektu, tak nebude sdílená s ostatními uživateli.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To by mi asi tolik nevadilo, jde mi o to abych k ni mel pristup z webu (tj nacital z ni promenne pro jednotlive stranky)

Bude tam teda klsicky pristup SQL prikazy? jake to bude mit omezeni?

A jak to bude s connectionStringem?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No studoval jsem a řekl bych, že nešlo!! v connection stringu musí být SQLEXPRESS a když můj server používá MySQL, tak to asi nebude fungovat, nebo existuje nějaké řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak teď tomu vůbec nerozumím, samozřejmě že se můžete připojit k celé řadě různých databázi. Jen každá databáze má trošku jiný conntectString, ten správný si musíte najít, buď na webu výrobce databáze nebo zde: http://www.connectionstrings.com/ (tento odkaz je tady na fóru snad v každém druhém vlákně).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A uvědomujete si, že MDF je pouze formát uložeí databáze, který používá MS SQL Server? MySQL má formát databáze úplně jiný, MDF nepřečte ani omylem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já osobně na tyto práce raději používám SQL klienty(např.TOAD,SQLtool,..),ve kterém pak vyselectim všechny záznamy v tabulce a nechám vytvořit Insert Statements -> file.sql,který obsahuje skript Insert INTO...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback