XNA publishing   zodpovězená otázka

XNA

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli je způsob, jak publikovat hry na XBLIG i z ČR. V oficiálně podporovaný zemích to není, ale jestli je tam cesta, rád bych se o ní dověděl, děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Z ČR to opravdu nejde, mělo by ale fungovat to, že si založíte účet v bance v USA nebo v nějakém státě, kde je XBLIG podporováno. Ale v praxi jsem to nezkoušel, takže nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Což je pro studenta v ČR docela problém. Vím, že tohle nespadá pod Vaší kompetenci, ale opravdu to jediné, co potřebuji, je účet v podporované zemi?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nečetl jsem celá ta pravidla, takže netuším, jestli v tom není nějaký další háček (že třeba ověřují adresu vlastníka toho účtu, ale to zase nevím, jestli vůbec jde).

Je to docela velký problém a XNA tým ho moc neřeší, jsou rádi, že jim to funguje pro podporované státy.

Na druhou stranu napsat hru v XNA a udělat pro ni marketing a možnost koupení (pro PC) není zas tak těžké, distribuce v dobách Internetu není takový problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě problém jsem viděl v tom,že pro spuštění XNA her je potřeba XNA framework. Ten téměř nikdo nemá. A nevím jak by na to reagovalo třeba Valve, kdyby se někdo snažil "protlačit" XNA hru na Steam...ve Steamu vidím potenciál PC indie her...

Ale o marketingu bych se měl poptat asi na jiných diskuzích.

Každopádně děkuji za odpovědi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback