Adresa   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den. Píšu si chatovací aplikaci, která (zjednodušeně) funguje tak že něco napíšu, potom zavolám handler na serveru kterému předám parametry: "type=write&jmeno=identifikacnijmeno&pin=nejakykod&text=Uk(ac)zka Entit: zpr(ac)va" nebo pro čtení jen "type=read&pin=nejakykod" a handler buď zapíše nebo čte. Ale nemůžu se dopíit toho, jak se z handleru ke složce app_data dostanu. Klasické "Server.MapPath("cesta")" nefunguje. Jak mám tedy zapsat cestu?

Předem díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prosím =-(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

context.Server...

Na rozdíl od stránky v ASP.NET nemá handler vlastnosti Request, Response, Server atd. přístupné přímo přes sebe samotného, místo toho metoda ProcessRequest, do které kód píšete, dostane parametr typu HttpContext, který tyto vlastnosti obsahuje (stránka je vlastně jen zpřístupňuje).

Na jistých místech, kde aktuální HttpContext nemáte (nejste ve stránce a nemáte ani parametr context), můžete ho snadno sehnat přes HttpContext.Current.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za BEZVA vysvětlení. Do teď jsem používal jen context.Request.QueryString a context.Response.Write (nebo WriteLine) a jsem rád že vím něco dalšího o contextu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback