Menu or Treeview   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, XML

Dobrý den,

mam takovouhle site mapu

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<siteMap xmlns="http://schemas.microsoft.com/AspNet/SiteMap-File-1.0" >

    <siteMapNode url="~/" title="Root" description="">

        <siteMapNode url="~/" title="okaz 4154" description="">
        <siteMapNode url="~/" title="odkaz 1" description="">

    </siteMapNode>

</siteMap>

a chtěl bych ji nějak vygenerovat ale nevím jestli použít komponentu menu nebo treeview. U komponenty menu mu vadí že je to menu vysouvací a u treeview zase to že to jde sitemap node minimalizovat a ještě odsazování. Prosím poraďte jak tuto site mapu vypsat, aby to vypsalo normálně Root pod to odkaz 4154 a pod to odkaz 1 a aby se tam odkaz4154 a odkaz 1 nevysouvalo (u menu) a nebo aby u tree view tam nebyl ty minuska a aby to odkaz4154 a odkaz 1 neodsazoval... nevím si rady :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doporučil bych Vám se nejdříve seznámit s vlastnostmi a funkcemi SiteMap,Menu a TreeView.Evidentně nevíte o co jde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Sitemapy jsem študoval na tomto webu a tam to podrobnějc neni tak já nevím kašlu na ASP.NET

nahlásit spamnahlásit spam 4 / 4 odpovědětodpovědět

Nezdá se mi vhodné vykašlat se na ASP.NET jen kvůli komentáři jednoho rádoby odborníka, který se neumí podepsat, o tématu neví víc než vy, což mu ale nebrání působit "zasvěceně" a peskovat ostatní, že si téma nenastudovali. Takové odpovídače na fóru opravdu nepotřebujeme.

Sitemapy jsou obecně stromové, pokud vám vadí kořenové položka, tak v komponentě SiteMapDataSource nastavte vlastnost ShowStartingNode na False a nebude se zobrazovat, ukážou se jen ty vnitřní. Pokud je máte jen za sebou a nemáte v nich žádnou hierarchii, pak se zobrazí jako jednoúrovňový seznam.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Ano toto chápu o ShowStartingNode vím take ale já mam 1 téma v tom podtémata pak druhé téma v tom podtémata pak 3. téma a v něm podtémata atd. A já nepotřebuji, aby ty podtémata šli schovávat. Ikdyž mohl bych vyzkoušet namlít ty témata a podtémata do jednoho za sebe ale nevím no ... A ještě kdyby jste se náhodou ještě zatoulal k tomuto tématu Tak bych se chtěl zeptat k čemu slouží

Get
<...........>
End Get

hledal jsem odpověď na tuto otázku ve vašich návodech ale nenašel jsem. Nevím jestli to je zbůsobené mojí blbostí nebo tím že to tam nikde nemáte, ale z kodu jsem nepochopil k čemu by to mohlo sloužit tak kdyžtak děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback