Nefunkční designer s Usercontrols   otázka

C#, VB.NET, Visual Studio, Komponenty, WinForms

CF 3.5, VS08 Pro

Dobrý den,

Občas se mi stane (z ničeho nic), že VS přestane vykreslovat mnou vytvořené UserControl, Controly (ve kterých se grafika vykresluje) místo nich zobrazí jen čtverce 200 na 200 s názvem třídy.

Po deployování na zařízení vše funguje jak má.

Chyba kterou designer vypíše je něco ve stylu, že třída od které dědím nemá vlastnost (př.: Text_align (Enumerace)).

Tuto vlastnost má, ale až třída děděná (tak nevím kde je problém)

Z tohohle se již nedostanu a designovat form když nevidím polovinu ovl. prvků je na ...

Pomůže vytvořit nový projekt a všechny třídy do něj znovu načíst. Pak to nějakou dobu jde ,ale dřív nebo později se to stane znova. Vytváření nového projektu a načítání existujících souborů není obtížné, ale zabere to spoustu času.

Stalo se to ještě někomu ? Ví někdo jak z toho ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Něco podobného se mi občas stávalo ve Windows Forms na plnohodnotném Frameworku. Pomohlo uzavření všech oken (kód i návrhář), přeložení a opětovné otevření příslušných oken. Bohužel toto chování neodstranila ani instalace Service Packu 1 pro Visual Studio. Zkontrolujte, zda-li jej máte nainstalován.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď,

SP1 mám nainstalován určitě, zavření, rebuildování a opětovné otevření nepomohlo. Zkoušel jsem snad vše co mě napadlo.

Ale odpozoroval jsem, že se problém asi oběvuje pouze u projektů, u kterých mám referencovanou knihovnu System.Windowsce.Forms.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback