Práce s databízí prostřednictvím VB.net   zodpovězená otázka

VB.NET, XML, Databáze

Zdravím, uvítal by jsem nějaký článek na téma Databáze a práce s nimi prostřednictvím VB.net. Díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý večer,

myslím, že o tom bych mohl něco napsat. Zajímá Vás něco konkrétního?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Připojím se k žadateli, taky bych takový článek uvítal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Taky bych uvítal - ostatně jako pokračování všech témat, která zde byla nakousnutá.

A pokud bych mohl jako námět něco konkrétního - přímo to není práce s databází v pravém slova smyslu, ale možná by se i jiným hodil aspoň přehled či nástin možností práce s xml jako databází.

Občas totiž potřebuju mít u aplikace menší datový zdroj. A xml vidím jako ideální volbu - dá se distribuovat spolu s aplikací bez nutnosti mít všude nainstalovaný nějaký databázový stroj, jsou případy, kdy se hodí, že takováto databáze je "čitelná" i bez jakýchkoliv prostředků - tedy vždy a všude, a osobně to vidím i jako docela dobrý komunikační kanál mezi různými aplikacemi (v jedné data připravím, v druhé s nimi pracuji...).

Vím, že vše je řešitelné přes klasický XMLreader, ale taky vím, že se všude píše (u databázových ovládacích prvků), že data mohou být uložena všude, třeba i v XML. Problém, že veškeré příklady - jak tyto ovládací prvky napojit na databázi, se o této možnosti pouze zmíní, ale prakticky předvedou už jen napojení na klasickou databázi. Takže exkurz i do této oblasti (jednoduchý praktický příklad) by byl velice cenným.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

OK, o Xml taky něco napíšu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já by jsem to viděl na nějaký podobný článek jako byl v sekci sítě (kreslící tabule pro více uživatelů). Aby zde byly vystihnuty základní operace s databází např. ACCES nebo SQL pomocí VB.net kódu. Hledal jsem tyto témata na netu ale většinou se jedná využití průvodcu ve VB.net - toto je jasné, mě se spíše jedná o to fizické programování pěkně krok za krokem jak to bylo ve vašem článku o kreslící tabuli)

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback