Asociace souborových typů s programem   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravím, zajímalo by mně jak lze docílit asociace určitých typů souborů s mým programem. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zaregistrování přípony (při prvním spuštění nebo ještě lépe při instalaci programu), příklad je pro příponu *.hello:

My.Computer.Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(".Hello").SetValue("", "Hello", Microsoft.Win32.RegistryValueKind.String)
  My.Computer.Registry.ClassesRoot.CreateSubKey("Hello\shell\open\command").SetValue("", Application.ExecutablePath & _
  " ""%l"" ", Microsoft.Win32.RegistryValueKind.String)

Cestu k souboru, který pak máte otevřít, najdete v proměnné soubor, pokud se splní podmínka:

If My.Application.CommandlineArgs.Count > 0 Then
  Dim soubor As String = My.Application.CommandlineArgs(0)
   

End If

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dalo by se toho dosáhnout výše uvedeným kódem, ale já asociaci souborů s programem ponechávám na instalátoru z několika důvodů: Asociace se dá lehce měnit bez nutnosti rekompilace aplikace a při odinstalování aplikace je asociace zase automaticky instalátorem odstraněna.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za připomínku, ale já se "specializuji" na tvorbu aplikacích bez instalátoru, vhodných k přenosu na flešce nebo kartě.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A muzu se zeptat jaky instalator pouzivate a na nejaky postup prosim. Dik

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejnovější verzi Inno Setup. Součástí instalace je množství ukázkových instalačních skriptů a dokumentace.

Další informace:

http://www.jrsoftware.org/isinfo.php

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Super uz jsem to zkoukl ale jeste jsem se chtel zeptat jak zmeni ikonu registrovanych pripon?

Dik

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback