Lambda výrazy   zodpovězená otázka

VB.NET, Algoritmy

Dobrý den,

Mnohokrát jsem v literatuře narazil na "lambda výrazy". Mohly by jste mi v krátkosti říct co to jsou lambda výrazy. A uvést nějaký jednoduchý příkládek jejich použití ve VB.NET?

Vše co jsem našel bylo pro C# s dost nesrozumitelným vysvětlením.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

hned první link co mi google vyhodil byl vysvětlen v jazyce vb.net i s příklady.Jen doufám, že umíte anglicky (stránka je v angličtině)

http://www.developer.com/net/vb/article....

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Přeji příjemný zbytek večera.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Není to nic jiného než dynamická anonymní funkce, tedy funkce bez běžného definování Function...End Function a lze ji používat jako běžné výrazy případně jako parametry některých speciálních metod (lambda výraz lze přiřadit i do delegáta s odpovídající signaturou). Na některé věci se to dost dobře hodí, ale v praxi se to příliš nepoužívá.

Že jste o tom nic nenašel je ostudná výmluva, protože praktických ukázek kódu i teoretického vysvětlení je všude spoustu i pro VB.NET a to nejen na MSDN.

'Dynamicky definovaná anonymní funkce (lambda výraz/lambda funkce)
Dim součet = Function(sčítanec1 As Integer, sčítanec2 As Integer) _
             sčítanec1 + sčítanec2
Console.WriteLine(součet(1, 1))

Ona je dynamická "v úvozovkách" pouze z pohledu zdrojového kódu, protože ve skutečnosti ji kompilátor přeloží jako obyčejnou funkci a k ní vytvoří delegát.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Děkuji,

pravda je, že jsem se snažil pochopit trochu složitější funkci z literatury, kde se pravděpodobně předpokládá, že znát toto téma je samozřejmost.

Děkuji za odkaz na článek z developer.com, tam je to vysvětlené opravdu pěkně.

Předpokládám, že nezadám-li typ vstupní proměnné je, dle ukázky na developer.com, string.

Děkuji za obě dvě odpovědi, a přeji všem hezký nový rok.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Rovněž Vám přeji sťastný nový rok.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback