problém s polem   zodpovězená otázka

C#

Dobrý den,

jsem začínající programátor a pokuší se udělat aplikaci která by si otevřela zdrojový kód webové stráky na které je tabulka(např) ve které je několik záznamů - např. jméno, přijmení, e-mail, adresa. Problém je v tom, že tato tabulka se mění podle toho jaké údaje uživatel zadal informace tzn. že když zadá jméno a přijmení tak bude tabulka mít 2 řádky a když zadá i e-mail tak bude 3řádky.

Takže k Věci: pomocí Split() si rozdělím tabulku na řádky s kterými pak dále pracuji pomocí cyklu for(který se opakuje 4x). Vybral jsem si jednoho uživatele na zkoušku a povedlo se! Tento uživatel měl všecny 4 hodnoty zadané, ale když jsem to zkusil s uživatelem který zadal jen 3hodnoty tak jsem dostal chybu:

"Index was outside the bounds of the array."

Takže moje otázka zní:

Jak zařídit to, aby se můj cyklus for opakoval pouze tolikrát kolik hodnot je zadáno?

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To záleží jak kód procházíte. Když dokážete rozdělit již tabulku na řádky, tak z pole získáte vlastností Length počet prvků. Ty pak procházíte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback