Pocitani s maticemi   zodpovězená otázka

VB.NET, Algoritmy

Dobry den vsem, chtel jsem se zeptat, zda je mozne ve VB provadet maticove operace ... samozrejme by mne hlavne zajimal vypocet inverzni matice. Matici bych zrejme zadal dvourozmernym polem, predpokladal bych. Zcela urcite by bylo mozne toto naprogramovat, ale moc se mi do toho nechce, uvazim-li, ze to uz urcite nekdo delal prede mnou :-). Pokud to tedy VB neumi sam o sobe. S pozdravem a diky, Martin Danek.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

V základu .Net frameworku nic takového není,alespon co vím.Je možné,že existuje nějaká knihovna třetí strany,která tyto operace umožňuje,ale pokud Vám jde jen o výpočet Inverzní matice,tak to není zrovna oříšek - pokud si dobře pamatuji,tak jde jen o počítání Gaussovi eliminace s jedničkovou maticí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No, mate pravdu, akorat se mi do toho nechtelo :-). Pro mne to bude vic prace jak na hodinku, nebot nejsem programator, nybrz statik a programovani potrebuji k reseni tech problemu, kterymi se primo nezabyvaji programy, s nimiz pracuji. Ale diky moc, pustim se do toho tedy sam, ted uz vim, ze nic k tomu ve VB neexistuje. S pozdravem a pranim hezkeho dne, Martin Danek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jako něco jsem na googlu našel,ale většinou šlo o nějaké hotové programy.Narazil jsem i na zdrojáky,ale byl to strašný bastl,takže jsem to raději ani neuváděl.Pokud byste s tím měl nějaké problémy,tak stačí napsat na fórum.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback