Znovupoužití vlastního user control   zodpovězená otázka

C#

Dobrý den, prosím o radu.

Když jsem si vytvořil vlastní user control, jak jej mohu uložit mimo projekt a napojit ho do dalšího projektu, tak aby se mi zobrazil v toolboxu ?

(představuji si něco na způsob kdy si třídu uložím do *.dll a pak pouze připojuji v tam kde ji chci používat)

Děkuji a přeji veselé psaní kodu na Vánoce:) Pavel Franta

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

WinForms nebo WPF?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

WinForms prosím :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mělo by stačit přesně jak píšete třídu s controlem (+ resx soubor) umístit do samostatné DLL, konkrétně se jedná o projekt typu Windows Forms Control Library.

Třída musí být Public a ještě jí nastavte atribut ToolboxItem(true).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě Windows Forms Control Library v mém VS2015 není :X

edit: Což samozřejmě mohu vyřešit pirátem, ale mělo by to jít i jinak... přes normální Class Library a pouze naimportuju reference. I přes naimportování referencí mám ovšem problémy.

zejména zde: InitializeComponent(); kdy překladač nechápe v daném kontextu co jako po něm chci. (předpokládám že chybí "druhá" část zdrojáku, něco jako u form1 by chybel kod form1.designer) ...

zaměřil jsem se na resx jak jste psal, ale... to je prostě tabulka a ne kod (a já mám vše vykreslené natvrdo pres e.Graphics)

To je past :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Divné, mělo by to být v Windows/Classic Desktop

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Po otevření očí, jsem skutečně nalezl co jsem hledal dle Vašeho návodu Windows/Classic Desktop/Windows Form Classic Library

Děkuji :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback