VS2015 a zmizelé základní ovládání SQL   zodpovězená otázka

C#, Visual Studio, Databáze

Dobrý den,

přecházím z VS2010EE a v současné době se učím relační databáze, které zatím bez implementace ovládám ručně přes server explorer. Z toho mála co jsem si stačil ve VS2010 přivyknout, bylo spojování tabulek přes tlačítka z kontextové nabídky Relationships>Add, ve VS2015 ovšem není drtivá většina těchto přímých ovládání a ani žádné Relations, Relationships kdekoliv jinde... Jak provádíte tyto základní techniky vy ? Všechny návody včetně dokumentace popisují způsob využívaný ve VS2010, nikoliv VS2015

Stejně jako ovládání databáze... fungovalo tak příjemně přes kliknutí na formulář vybrané tabulky, kontextová nabídka Pane>SQL... Ve VS2015 si musím založit novou Query ?

Děkuji Pavel F.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že database diagram už není ve VS podporován. Zbývá tedy:

- použít SQL Server Management Studio (SSMS)

- řešit to přes EF, tedy vložit do projektu ADO.NET Entity Data Model (a pak si propojení modelovat a aktualizovat db)

- a nebo již zmíněným skriptováním (tj. Query) - koneckonců to není až tak špatný způsob a napsat SQL skript pro vytvoření databáze-tabulek a dalších objektů je dobrá dovednost

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ajajajaj :D

to jsou přesně ty momenty kdy narazíte na dobře napsaný zdroj informací, ze kterého se vám pohodlně učí, ale bohužel je již starý. Vývojové prostředí se změnilo a nově už se to dělá jinak :D

No nic. Vyzkouším postupně všechny možnosti co jste zmínil a uvidíme co bude nejpůvabnější. Děkuji Vám :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Výrazně doporučuji vyzkoušet EntityFramework, spoustu věcí se vám ulehčí. Taky spoustu věcí budete dělat trochu jinak. Ale vyplatí se to !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Abych pravdu řekl, když jsem zkoušel EF, tak zrovna mě se moc neulehčilo, spíš naopak. Na jednoduché dotazy to celkem šlo, ale sotva jsem chtěl něco složitějšího, bylo to za trest... Takže jsem se zase vrátil zpět k SQL příkazům, které jsou pro mě výrazně jednodušší...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro mé potřeby základního poznání sekvenčních databází jsem začal používat SSMS... Hodnotit ze své pozice nemohu, ale připadá mi to úplně stejné jako to co bylo ve Visual studio 2010... stejně se to ovládá i to stejně vypadá.

Snad časem přijdu na to, proč bylo lepší to oddělit a používat VS a SSMS vedle sebe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

SSMS je použitelné i pro adminy a lidi, co pracují přímo s databázemi-MS SQL serverem. A do VS zase přibyla podpora EF.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback