Status DVD mechaniky   otázka

C#, VB.NET

Dobrý deň. Poradí mi niekto, prosím, ako by sa dalo zistiť, či je DVD mechanika otvorená, alebo zatvorená.

Mám nižšie uvedený kod, krorý mi vyhadzuje rôzne čísla, ale neviem, čo to znamená


Public Class Form1

    Private Declare Function mciSendString Lib "winmm.dll" Alias "mciSendStringA" (ByVal lpstrCommand As String, ByVal lpstrReturnString As String, ByVal uReturnLength As Long, ByVal hwndCallback As Long) As Long
    Dim lRet, a As String

    Private Sub Button3_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button3.Click
       lRet = mciSendString("status CDAudio door", "returnstring", 127, 0)

       a = a & lRet & vbNewLine
       MsgBox(a)

    End Sub
End Class
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Imports System.Runtime.InteropServices
Public Class Form1
    <DllImport("winmm.dll")> _
    Private Shared Function mciSendString(ByVal command As String, ByVal buffer As String, ByVal bufferSize As Integer, ByVal hwndCallback As IntPtr) As Integer
    End Function

    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        If mciSendString("set CDAudio door closed", vbNullString, 0, IntPtr.Zero) Then
            mciSendString("set CDAudio door open", vbNullString, 0, IntPtr.Zero)
        End If
    End Sub

    Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        If mciSendString("set CDAudio door open", vbNullString, 0, IntPtr.Zero) Then
            mciSendString("set CDAudio door closed", vbNullString, 0, IntPtr.Zero)
        End If
    End Sub
End Class
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ďakujem za odpoveď, ale toto je aplikácia na otváranie a zatváranie mechaniky. Ja potrebujem zistiť v akom stave je mechanika, či je otvorená alebo zatvorená. Bez ohľadu na to akým spôsobom bola otvorená alebo zatvorená.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Super to funguje cez C++. Lenže tomu vôbec nerozumiem. Nedá sa také dačo urobiť vo VB.NET alebo C#?

http://www.technical-recipes.com/2014/re...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback