Selenium, smoke testy, Forms autentikace   otázka

ASP.NET WebForms, Testování

Ahoj,

chtěl bych vyzkoušet udělat nějaké jednoduché smoke testy (později i více) na aktuálním Web Forms portále. Chtěl bych, aby tyto testy kontrolovaly určité stránky jako takové a některé z konkrétním query stringem. Prostě potřebuju vědět, že ta stránka nepadá a že něco dělá.

Problém je, že pro přístup na web je nutno se přihlásist. Používá se zatím klasická Forms autentikace (Asp Web Forms portál) a já netuším, jak bych měl v rámci Selenium testu udělat přihlášení a následně test stránky.

Zatím jsem Selenium Web Driver nepoužil, bude to můj první pokus, tedy bych byl rád za jakýkoliv tip jak na to. Nějakému samplíku se nabráním :-)

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dělá se to úplně normálně - otevřete pomocí Selenia přihlašovací stránku, vyplníte jméno a heslo, a proklikáte se tam, kam potřebujete. Spustí to novou session prohlížeče, kde nebudou žádná cookies, takže nemusíte řešit situaci, že už uživatel přihlášen je, a jakmile WebDriver ukončíte, cookies se zase zapomenou.

Doporučuji se podívat, jak testy máme vyřešené v DotVVM - nad Seleniem tam používáme ještě vlastní framework https://github.com/riganti/selenium-util....

Příklad autentizační stránky (ne úplně klasické, ale snad to z toho půjde pochopit), je třeba zde.

https://github.com/riganti/dotvvm/blob/m...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback