Jak zapsat obsah jednoho Richtextboxu do druhého Richtexboxu a odřádkovat.   zodpovězená otázka

VB.NET

AHoJ.

Obracím se na vás s dotazem, kde potřebuji po zapsání údajů ze serial portu do jednoho richtextboxu, aby se mi ty samý obsah zapsal také do dalšího richtextboxu a odřádkoval se.

Současně oba RTB se načítají a ukládají do txt souborů; tam to už mám vyřešené, ale nevím, jak mám obsah jednoho richtextboxu zapsat a odřádkovat do dalšího. :-(

Ještě bych ke každému tomu zápisu z jednoho RTB do druhého potřeboval na začátek časovou značku, tj. datum + čas, asi ve tvaru: *****D.MM.YYYY - H:MM:SS***** ... to odřádkovat a na další řádek vložit text z prvního RTB.

Už jsem zkoušel AppendText anebo WriteLine, ale u obojího mi to hned při psaní ukazuje chybu syntaxe. :-(

Díky moc za radu a za případný kod. :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil bych jednoduše

RichTextBox2.Text = DateTime.Now.ToString() & Environment.NewLine & RichTextBox1.Text & Environment.NewLine

Formát data a času lze udělat jak je popsáno níže. Ohledně formátování doporučuji mrknout sem: https://docs.microsoft.com/cs-cz/dotnet/...

DateTime.Now.ToString("yyyy.MM.dd-hh:mm:ss")
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky moc za radu a za kod. :-)

Obojí mi funguje. (y)

Ještě musím vyřešit, aby se mi ve druhém RTBoxu další nový text přidával za ten předchozí a ne aby se mi uložil jen ten nový.

Zkoušel jsem AppendText a to mi nějak nepremává ... :-(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použij třeba toto:

'do RTB2 se vloží   Obsah RTB2          Nový řádek            Obsah RTB1
RichTextBox2.Text = RichTextBox2.Text & Environment.NewLine & RichTextBox1.Text

Co ti nepremává na AppendText?

RichTextBox2.AppendText(RichTextBox1.Text)
RichTextBox2.AppendText(Environment.NewLine)
RichTextBox2.AppendText(DateTime.Now.ToString("yyyy.MM.dd-hh:mm:ss"))
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Super!

I tohle chodí a moc ti za ten kod a za radu děkuji.

Já jsem v tomhle pokročilým nováčkem, takže hodně věcí je pro mě zatím neznámých a vše se teprve učím.

Jenže pracuji na jednom menším projektu do práce, takže ačkoli znám některé věci z VB.Net, tak přesto dost věcí pořád ještě neznám a nevím si s jejich řešením rady. :-(

Ještě vyřešit, jak k časové značce přidat také ty hvězdičky na začátku a na konci řádku a další body bude vyřešený. ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

P.S. Ještě bych potřeboval k tomu času přidat na začátek a na konec řádku přidat *****

Tohle mi samozřejmě nefunguje, ale za zkoušku to stálo ... ;-)

DateTime.Now.ToString("*****" & " " & "d.mm.yyyy-H:mm:ss" & " " & "*****")
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak i přidání hvězdiček na začátek a na konec řádku mi funguje. :-)

Jen jsem musel všechny 3 řetězce dát zvlášť.

	RtbLog.AppendText("*****" & " ")
	RtbLog.AppendText(DateTime.Now.ToString("dddd, d. MMMM yyyy H:mm:ss"))
	RtbLog.AppendText(" " & "*****")
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doporučuji to pročíst si výborný seriál zde na webu: https://www.dotnetportal.cz/clanky/seria...

Zejména 12. díl by tě mohl zajímat: https://www.dotnetportal.cz/clanek/45/Pr...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback