Podle kategorie

Podle autora

Podle seriálu

Seriál VB.NET od začátku    

1 2 > >>

Dědičnost

Seriál VB.NET od začátku - díl 18.

V tomto díle si vysvětlíme základy dědičnosti a přepisování metod z rodičovských tříd. Povíme si také, co jsou to abstraktní metody a ukážeme si pár praktických příkladů, kde se dá OOP a dědičnost využít.

zobrazit článek

Objektově orientované programování - základy

Seriál VB.NET od začátku - díl 17.

V tomto díle se podíváme na základy objektově orientovaného programování, řekneme si, co je to třída, co je to objekt, vysvětlíme si rozdíl mezi hodnotovými a referenčními typy atd. Jedná se pouze o úvod, celá problematika je poměrně složitá.

zobrazit článek

Třídy a funkce .NET frameworku, o kterých je dobré vědět

Seriál VB.NET od začátku - díl 16.

Mnoho začátečníků ani středně pokročilých netuší o velice užitečných funkcích, které jsou sice jednoduché, ale značně zrychlí, usnadní a zpřehlední vývoj aplikací. V tomto článku se podíváme na některé funkce ze System.IO, dále pak na formátování data a času, kolekce a generické seznamy a StringBuilder.

zobrazit článek

Práce se soubory, úvod do objektově orientovaného programování

Seriál VB.NET od začátku - díl 15.

Po delší době přichází další díl seriálu pro začátečníky (teď už vlastně pro mírně pokročilé, protože spoustu věcí umíme). V tomto díle si napíšeme aplikaci pro správu údajů o osobách a seznámíme se s úplnými základy objektově orientovaného programování.

zobrazit článek

Vykreslujeme graf

Seriál VB.NET od začátku - díl 14.

V tomto díle seriálu si zopakujeme načítání textových souborů a podíváme se na některé další funkce ze jmenného prostoru System.Drawing. Napíšeme aplikaci, která načte data ze souboru a zobrazí z nich sloupcový graf.

zobrazit článek

Úvod do grafiky

Seriál VB.NET od začátku - díl 13.

V tomto díle se podíváme na základy grafiky, ukážeme si jednoduché geometrické tvary - obdélníky, elipsy atd., používání výplní (šrafování a přechod barev). Také si na úvod řekněme něco o jmenných prostorech.

zobrazit článek

Práce s textem a řetězci

Seriál VB.NET od začátku - díl 12.

V tomto díle se podíváme velmi podrobně na práci s textem, vyhledávání, rozdělování a spojování, převody na velká a malá písmena, práci s částmi textu atd. Ukážeme si také, jak používat konce řádků a spoustu dalších věcí.

zobrazit článek

Kolekce a pole

Seriál VB.NET od začátku - díl 11.

V tomto díle seriálu se budeme podrobněji věnovat polím a kolekcím. Zaprogramujete si také trochu sami, protože pro vás je připraveno pět jednoduchých úkolů na práci s polem. Zvládnete je? Doufám, že ano.

zobrazit článek

Funkce a procedury

Seriál VB.NET od začátku - díl 10.

Dlouho očekávané pokračování seriálu pro úplné začátečníky. V tomto díle se podíváme na funkce a procedury, vysvětlíme si obor platnosti proměnných a napíšeme si program na hledání prvočísel.

zobrazit článek

Přidáváme druhý formulář

Seriál VB.NET od začátku - díl 9.

V tomto díle dokončíme naši aplikaci pro správu domácího účetnictví a vysvětlíme si, co to jsou třídy a jak vlastně fungují. Kromě toho se naučíme With blok a práci s více formuláři.

zobrazit článek
1 2 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback