Více přihlášení na jeden uživatelský účet   zodpovězená otázka

C#, ASP.NET MVC

Zdravím,

píšu menší rezervační systém, kdy dopředu nevím jací uživatelé přijdou, takže nemám pevně dané účty (kromě admina). Přihlášení probíhá zadáním 2 údajů, které souvisí s rezervací. Tyto 2 údaje jsou dostatečně unikátní pro to, aby byl uživatel přihlášen, ale zase je neznám dopředu, abych toho uživatele vytvořil v databázi (ale to dělat nechci, když nevím, jestli tu rezervaci vůbec využije).

Vyřešil jsem to tak, že mám tupého uživatele "reservator", kterého přihlásím v kódu po validaci těch dvou údajů.

Problém nastane, když se pokusí přihlásit 2 uživatelé zaráz, protože ten druhý sebere přihlášení tomu prvnímu. A to i z jiného okna prohlížeče, i z jiného PC.

Vím, že se jedná o konkurenci přihlášení, že je to vlastně žádoucí, ale já toho uživatele "rezervator" používám pouze pro autentifikaci, pro přihlášení do webu, nic víc...

Nenapadá Vás někoho nějaké řešení? Tuším, že to bude v nastavení UserManageru nebo tam někde, ale nemůžu najít kde... Googlím už několik hodin.

Díky,

Tonda

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

přišel jsem na to sám.

Stačilo změnit ve web.configu v sekci <system.web> authentication mode="None".

Porovnal jsem to s jiným webem, kde mi přihlašování na jeden účet z více PC funguje bez problémů, a našel tuto rozdílnost.

Považuji to za vyřízené.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel, znovu otevírám, není to řešení. Toto funguje pouze v debug modu, jakmile se publikuje, přestává fungovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback