Spuštění default.aspx jako první stránky   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, zajímalo by mne, jak máte ošetčeno spuštění souboru Defualt.aspx jako první stránky webu, já jsem si nahrál na FTP web dělaný v ASP .NET, ale musel jsem přidat ještě soubor Index.php s Header("Location: Default.aspx"), aby se spouštěl Default.aspx, ale při použití tlačítka Zpět se vracím zpět na index (pochopitelně). Tak by mne zajímalo, jestli to máte pomocí .htacess? Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mícháte dvě technologie dohromady, ale záleží, kde máte webhosting. HTACCESS soubory podporuje server Apache, ale pro ASP.NET aplikace se používá server IIS. Tam se konfigurace dělá úplně jinak. Co je to za webhosting, smím-li se ptáti? Pravděpodobně totiž ASP.NET aplikaci snažíte spustit na serveru, který tyto aplikace neumí.

Jinak výchozí stránka se nastavuje přímo na serveru, většinou v nějaké webové administraci. Pokud server podporuje ASP.NET, tak ve výchozím nastavení se první stránka musí jmenovat Default.aspx.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak tady je problém, můj server má Apache a abych pravdu řekl, o IIS slyším prvně. Můj hosting ASP .NET nepodporuje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A to jste IT a neznáte IIS? :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, vidím, že se vyznáte. Já mám zase problém, že se mi zobrazuje obsah stránky default.aspx místo toho, aby se spustila webová aplikace. Nemáte tip, kde ještě co přenastavit? Aplikaci mám instalovanou na Win serveru 2003, verze IIS je 6. Stejnou aplikaci jsem už instalovala i jinde a vše běží v pohodě. Moc děkuji za každou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte na tom IIS povolenej ASP.NET?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, asp.net je povolen, ale zároveň tam běží služba SharePoint, u které se pro asp.net musejí udělovat výjimky, na webu jsme našli postup, tak uvidíme, jestli pomůže.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback