Cesta k souboru - z URI na Path   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravím,

poradíte mi někdo, jak můžu z:

"C:/Documents%20And%20Settings/User/Plocha/File.bin"

nějaký elegantním způsobem dostat:

"C:/Documents And Settings/User/Plocha/File.bin"

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přiznám se, že s URI jsem zatím neměl tu čest, proto výsledek nezaručuji. Ale zkuste

Dim adrpath As String = Uri.UnescapeDataString(adruri.AbsolutePath)

Ta adruri je adresa ve formátu URI. Nejsem si pouze jist, zdali jste měl na mysli právě tento převod, protože součástí plnoprávné adresy URI by, si myslím, měl být i příznak (file://, http://, apod.)

Ovšem v takovém případě mi uvedená metoda vrací toto návěští ve výsledku (pokud v parametru použiji pouze (adruri.tostring)). Proto jsem tam dal ještě ten "absolutepath", který právě to návěští odřízne). Pokud potřebujete něco jiného, zkuste bádat v těchto vodách.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ono to první ve skutečnosti není URI, ale jinak by měla jít použít funkce UrlDecode. Do referencí projektu ale musíte přidat knihovnu System.Web.dll.

Dim adr As String = System.Web.HttpUtility.UrlDecode(adresa)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No já jsem obrázky nahrával na FTP a klient by neakceptoval "file:///" tak jsem to ustříhl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback