funkce Command()   zodpovězená otázka

VB.NET, .NET

Dobrý den. Mám aplikaci, která zpravuje takové skripty a mám příponu *.as asociovanou v systému na tento program. Program jsem zezačátku psal v .NET Frameworku 4 ale jak jsem program přeměnil na .NET 3.5 tak mi přestala funkce Command() na zjištění cesty pracovat. mám tuto situaci:

cmm = Command()

přičemž cmm je glob. proměnná. V .NET 4 mi to normálně jelo, po předělání na .NET 3.5 ukazuje tuto chybu:

'System.Windows.Forms.Command' is not accessible in this context because it is 'Friend'.

Co mám tedy udělat aby mi to jelo?

Předem moooooc díky za odpověď. Ondra O.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Buď chybí nějaká assembly anebo je ta třída nová v .NETu 4. Musíš asi použít jinou funkci.

Pokud chceš přistupovat k argumenům z command line, mělo by jít tohle:

Environment.GetCommandLineArgs()

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Tahle funkce vrací jeden string nebo pole stringů? Pokud pole tak přece není jisté jestli aplikaci otevřel Windows nebo uživatel a může to končit vyjímkou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Odpovídám na tu první větu, protože ta druhá absolutně nedává smysl.

Funkce vrací pole, které obsahuje všechny předané argumenty na příkazové řádce. Pokud někdo spustí

program.exe arg1 "argument 2" arg3

, tak tahle funkce vrátí pole o třech hodnotách - "arg1", "argument 2" a "arg3".

Pokud někdo zavolá jen

program.exe

, pak tahle funkce vrátí prázdné pole.

Před sáhnutím na první argument toho pole (předpokládám, že ostatní vás nezajímají), se musíte podívat, jestli délka pole je větší než 0. Pokud není, tak jste žádný argument nedostal.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky, odpověděl jste na obě věty.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback