Interaktivní obrázky (hrací karty)   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms, Grafika

Zdravím,

programuju doma karetní hru (Dominion), zatím mi to jde docela dobře, ale pomalu se začínám dostávat k tomu co uvidí uživatel. Tedy myslím tím hlavně karty v ruce, pokud jde o karty na stole, ty budu vykreslovat pomocí GDI+. Karty na ruce jsem zatím vyřešil tak, že jsem si vytvořil dva controly. První představuje samotnou kartu, která má nějaké vlastnosti a eventy. Druhá je vlastně kontainer, který obsluhuje události karet, přerovnávání, atd.. Tohle řešení je sice funkční, ale nijak zvlášť se mi nelíbí. Kromě toho to ani nevypadá hezky, protože controly nepodporují transparentní barvy na pozadí, takže růžky karet jsou vyplněné. Na MSDN jsem sice našel tip, jak v konstruktoru třídy, pomocí metody Me.SetStyle, povolit průhledné barvy na pozadí, bohužel to z nějakého důvodu nefunguje.

Teď konečně k mojí otázce. Jak byste vykreslování karet, tak aby s nimi mohl uživatel manipulovat, řešili?

Předem díky za všechny reakce

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na tohle by bylo ideální WPF.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

O WPF jsem poslední dobou hodně přemýšlel, ale nemám s ním žádné zkušenosti a nebyl jsem si jistý, jestli by to byla správná cesta.

Každopádně díky za radu, zkusím se tím nějak prokousat :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback