dávkovej soubor   zodpovězená otázka

Offtopic

Zdravim

Potřeboval bych poradit jak vytvořit dávkovej soubor

pokud mám složku a v ní mám třeba 20 instalacek .exe

otevřu cmd najdu si cestu k tý složce a pak musim zadat nějaký příkaz aby mi to vytvořilo soubor.txt a v tom souboru aby byly na každym řádku vypsány všechny cesty k instalackam.. pak bych ten soubor hodil do formatu.bat a byl by hotovej

jenže u některých instalaček se musí kliknout "konec", "souhlasím s podmínkou", "dále" atd..

a to se dá ošéfovat taky nějakým příkazm kterej dám za tu cestu (jako že to bude klikat na defaultní odpoved/tlačítko)

a proto se ptám jestli někdo nezná ty příkazy

Děkuji za odpoveď :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Většina instalátorů podporuje argumenty, takže (teď si vymýšlím, záleží na konkrétním instalátoru, ale jde o ten princip) můžete instalačku spistit s parametrem třeba /s a instalace by se měla provést v tichém režimu:

instalace.exe /s

Jaké ty argumenty přesně jsou je potřeba nějak zjistit, zkuste instalačku spustit s argumentem /?, to většinou vypíše nějakou nápovědu. Anebo si zjistěte, v jakém programu byla instalačka vytvořena, a mrkněte do dokumentace toho programu, jestli to tam není popsáno. U některých instalaček žádné takovéto argumenty být podporovány nemusí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

když třeba vezmu že při reinstalaci počítače potřebuju nainstalovat zpátky nové programy jako je icq,skyp,nod32...

tak abych u toho nemusel sedět a pořád klikat vytvořim si dávkový soubor..

Ale když ho zapnu tak se mi spustí první instalačka a čeeká dokun nekliknu na "další" pak se mi doinstaluje a zacne se instalovat druhej program a zase se to zastaví a čeká až kliknu na "souhlasím s podmínkama" atd...

ale on je nějaký parametr kterej kliká automaticky na tyhle tlačítka, na ty které jsou defaultně nastaveny a takový parametr se snažím najít...

+ kdysi jsem mel nekde ulozený kód který mi vypsal ze složky adresy všech instalaček takže jsem je nemusel pojednom vkládat..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To bych řešil spíš tak, že si nainstalujete čistý systém, nainstalujete jednou všechny aplikace a nastavíte je tak, jak chcete. Pak si uděláte kompletní image systémového disku (dokumenty, obrázky, videa, hudbu a podobné složky doporučuji přesměrovat někam jinam, při přeinstallu zůstanou na místě a nemusíte se o ně starat).

A jen pro přesnost - parametr nekliká na tlačítka, spíš instalátor když je spuštěn s dotyčným parametrem se ani neobtěžuje zobrazovat klikací okna a instaluje rovnou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback