V akom jazyku pokracovat ?   zodpovězená otázka

Offtopic

Nazdar :) , mam take nutkanie poslednou dobou a nuti ma naucit sa nieco nove , teda myslim novy jazyk :). Problem je vtom ze neviem aky si vybrat a nechcel by som sa zbytocne zamotat do niecoho zloziteho. Rozmyslal som aj nad jazykmi pre aplikacie aj pre web stranky. K tim aplikaciam sa mi pozdavaju jazyky ako C++ , C# ..

Nechcem povedat ze jazyk VB.NET ovladam perfektne ,ale myslim ,ze ked budem ovladat len jeden jazyk a taky vetrom podsity ako VB.NET tak zomna v buducnosti programator nebude :).

Ocenil by som rady v zmysle : ci ma jazyk dobre prostredie , ci je jazyk zrozumitelny , ci ma jazyk väcsiu "silu" ako VB.NET (prave taky hladam , mal by byt rychlejsi a mat viac funkcii ako VB.NET) , ci sa vnom daju robit aplikacie narocne na grafiku (hry).

A takou mojou hlavnou otazkou je aky je rozdiel medzi C# , C++ , VB.NET ? Dopocul som sa ze C# a VB.NET dokazu to iste a nieje medzi nimi rozdiel , je to pravda ? A k C++ je mi jasne ze nema nic spolocne s C# a uz vobec s VB.NET :) .. o C++ viem iba to ze vnom sa daju robit hry :D .

Dakujem za odpovede :)

PS: Ak mate niekdo skusenosti s inymi jazykmi ako : HTML , PHP , ASP.NET a ine , tak mi prosim poradte aky je najlepsi :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neviem, čo je vetrom podšitý VB.NET, ale viem, že VB.NET je plnohodnotný programovací jazyk, v ktorom sa dajú vytvárať aj veľmi náročné aplikácie. Ak nie si dobrý vo VB.NET, tak o C# ani neuvažuj a to už nehovorím o C++. Čo sa týka prostredia, všetky tieto jazyky nájdeš v jednom prostredí, ktoré sa volá Microsoft Visual Studio. To znamená, že či robíš s tým, alebo tým jazykom, stále si v rovnakom programe. Rozdiely medzi jazykmi sú v syntaxe, konvenciách atď.

Hry sa dajú robiť v každom jazyku. No a tvoja posledná otázka o HTML, PHP a podobne je tiež dôkazom toho, že programovanie ešte nie je tvoja doména. Skús si zadať do Googlu čo je čo a uvidíš, že keď budeš chcieť tvoriť perfektné webové stránky, alebo aplikácie, tak sa neobídeš ani bez jedného z menovaných, pretože každý slúži na niečo iné.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ohledně toho rozdílu mezi jazyky, přečtěte si můj příspěvek v tomto vlákně http://www.vbnet.cz/forum-tema--3661-tep... ;)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ďakujem za odpovede :) , ja teda asi skúsim jazyki PHP a HTML , lebo ako som si pozrel ukážky kódu C++ je to pre mna hrôza :D a určite by sa mi to ťažko chápalo kedže viem iba VB.NET a mám len 13 rokov :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud umíte základy VB.NET, na PHP se vyprdněte a zkuste C#. Je to jen jiná syntaxe a můžete ho použít jak na aplikace pro Windows, tak i pro webové aplikace v ASP.NET. Tam je ale kromě C# nebo VB.NET potřeba znát i HTML, CSS, Javascript a SQL.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Takže ak som správne pochopil , ak sa naučím C# a potom sa začnem učit ASP.NET tak v ASP.NET spravím také isté webové stránky ako v PHP/HTML ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ani sa nemusíte kvôli tomu učiť C#.ASP.NET sa dá používať aj s VB.NET. Ale ak chcete robiť v ASP.NET tak najprv HTML, potom CSS, javascript a až potom chodťe na ASP.NET

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ďakujem za radu :) vyskúšam to :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Viete mi poradiť či sa v ASP.NET dá zapisovať do súborou , posielať emaili a podobne ?? V PHP sa jednoducho dá spraviť stránka s políčkom na text a po kliknutí sa zapíše zadaný text do súboru na webe. Ako ste už spomenul , že je potrebná znalosť HTML , CSS , JS - dá sa v HTML/JS robiť operácie ako v PHP ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak HTML a CSS nedokážu samostatne manipulovať so súbormi.So súbormi na klientovi niečo zmôžete cez VBScript a na súbory na serveri zase PHP.Posielanie emailov sa dá cez form alebo na serveri cez SMTP.Na stiahnutie súboru do klienta jednoducho dáte odkaz na súbor a na upload súboru na server je komponenta asp:FileUpload.Stále keď chcete vedieť či má niečo spraviť JS alebo ASP.NET/VB musíte si uvedomiť kde sa to má vykonať.JS sa vykonáva priamo v prehliadávači(IE, FF, ...) a ASP.NET/VB vyžaduje postback a spracuje sa na serveri.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ASP.NET umí to samé, co PHP, z hlediska toho, co v tom můžete udělat, je to ekvivalentní. Můžete používat VB.NET nebo C# jako programovací jazyk pro napsání aplikační logiky, vzhled a UI píšete v HTML,CSS,Javascriptu atd.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Velmi pekne vám dakujem za odpovede :) pomohli ste mi pochopiť mnoho vecí :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prepáčte že mám toľko otázok :) ale viete mi poradiť niake overené a hľavne prehladné editory HTML/JS/CSS ??

Dakujem za odpoved.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na html nebo php,Css,Flash je velice ale komerčni Macromedia Dreamweaver,já mám verzi 8 a jsem spokojený jinak co bych asi doporučil jak já začinal s Html tak pspad,díky tomu ziskaš přehled o chybách se,kterýma se pak později můžeš setkat a co ti některe editory co dělají půlku práce za tebe pak vykazují.

Ale pokud umíš částečne VB tak bych se pokusil v něm vypracovat je to lepší než umět 10 programovacích jazyků a ani jeden pořádně.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback