Visual Basic 2008 EE - instalace   zodpovězená otázka

VB.NET, Visual Studio

Používám VB 2005 EE a MSSQL 2005.

Potřeboval jsem nainstalovat i VB 2008 EE, abych mohl otevírat a testovat některé hotové projekty. Hned na počátku instalace se mi však objeví hláška:Requirements and Software Prerequisites

Visual Studio 2008 Service Pack 1

An earlier version of Microsoft Visual Studio 2008 has been detected on the system that must be updated to SP1 before installation can proceed...

a instalace je ukončena.

V seznamu aktuálně nainstalovaných programů jsem našel

Microsoft Visual C++ 2008 ATL Update kb973924-x86 9.0.30729.4148 a Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.17.

Jinak nic, co by se na první pohled mohlo týkat Visual Studia 2008.

I po odinstalování obou uvedených produktů se však výše uvedná hláška objevuje a instalaci nelze provést.

Poradí někdo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste ten Service Pack stáhnout a nainstalovat.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Nejsem si jistý, zda z té hlášky poznám, co přesně mám stáhnout a nainstalovat.

Zkusil jsem Microsoft Visual Studio 2008 Service Pack 1 (Installer)

z http://www.microsoft.com/downloads/en/co...

a při instalaci se objeví toto:

"A compatible version of Visual Studio 2008 was not detected on the system. This update is designed for only the Microsoft Visual Studio 2008 (ENU) product family, and is not compatible with any Express editions"

Zkusil jsem použít Visual Studio 2008 Service Pack Preparation Tool

z http://www.microsoft.com/downloads/en/co...

ale opět chyba:

"Visual Studio 2008 Service Pack Preparation does not apply, or is blocked by another condition on your system. Please click the link below for more details."

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je tu někdo, komu se podařilo nainstalovat Visual Basic 2005 EE a Visual Basic 2008 EE společně na jednom PC s XP Pro?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To by normálně mělo fungovat, zkuste z této stránky nainstalovat Express edici už se zaintegrovaným SP1. To, co jste stahoval, není pro Express edice, ale pro velké VS.

http://www.microsoft.com/downloads/detai...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ono bohužel toho, co by mělo normálně fungovat a mně nefunguje je poslední dobou nějak víc...

Z odkazu, který uvádíte jsem stáhl soubor vbsetup.exe už při úplně prvním pokusu a instalace tohoto sw se mi právě ukončuje hláškou zmiňovanou v prvním příspěvku. Mám pocit, že hláška říká, že už v PC nějaké části Visual Studia 2008 jsou a tyto mám upgradovat na SP1, ale v seznamu aktuálně instalovaných programů nic nevidím. Asi bude nějaký bordel v registrech :-( Googlil jsem několik hodin a na nic kloudného jsem nepřišel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem to nakonec nagooglil.

Bordel v registru - bylo třeba změnit hodnotu klíče

HKLM,SOFTWARE\Microsoft\DevDiv\VS\Servicing\9.0\SP z 0 na 1

Jeden bit informace a sedm hodin v pr....

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback