Seřazení matice   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Zdravím, nevím si rady s jednou úlohou.

Zadání:

Vytvořte programovou aplikaci, která umožní načíst jednocifernými přirozenými čísly čtvercovou číselnou matici o délce strany N. V průběhu zadávání jednotlivých prvků bude matice postupně zobrazována. Délku strany uživatel zadá.

Přerovnejte čísla v matici tak, aby v každém sloupci byla uspořádána vzestupně podle velikosti.

Mám vytvořenou matici, ale dál s tím nemůžu hnout... nemůžu přijít na to jak to napsat, aby se každý sloupec vzestupně uspořádal :-( Nenapadá někoho jak by to šlo udělat? Předem děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Na tomto webu je v seriálu "Naučte se programátorsky myslet" popsáno, jak funguje třídění. Zkuste si ho přečíst a určitě to zvládnete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Snažil jsem se, ale já na tohle nejsem. Potřebuji to do školy (3. ročník střední) a hotový to máme mít do neděle.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak proč jste si předmět programování dobrovolně vybral, anebo proč chodíte na školu, když je povinný.

Nikdo vám to tady řešit celé nebude, na to nemáme čas. Pokud budete mít konkrétní problém (dělám tohle a tohle, už mám hotovo tohle, jenom teď nevím, jak dál), tak je to v pohodě. Ale když nejse ochoten nebo schopen vyvinout víc snahy než jen opsat zadání do fóra, to je pak těžké.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jenom bych dodal, že pokud nezvládáš ani jednoduchý setřídění pole ... nehledě na to, že pole má už definovanou metodu na třídění přes klíčové slovo array (aspoň tedy v C#, nevím jak ve VB)...

tak bys měl začít něco dělat (učit se) a ne schnánět kdo by ti to udělal. Protože předpokládám že se stím můžes setkat u maturity a protože nezvládáš úplný základy moc dobře by to asi nedopadlo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám hotovo, jo! :-)

[img]http://img697.imageshack.us/f/matice.jpg...[/img]

Díky alespoň za podporu. ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback