Z čoho sa učiť   zodpovězená otázka

Offtopic

Nazdar , začal som sa venovať ASP.NET a Silverlight. O cvhvílu mi končí školský rok a budem mať viac času na učenie ,ale neviem cez čo sa mám učiť. Ked som sa učil VB.NET ako 13 ročný používal som tutorial videá na youtube.com alebo som sa učil z hotových projektov na internete.

Myslíte že takto sa môžem naučiť aj ASP.NET / Silverlight alebo je lepšia možnosť zakúpiť si knižku ?

Dakujem za odpovede.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Programovat, programovat a programovat je jediná cesta jak se něco pořádně naučit. Žádná kniha nepomůže. A v dnešní době Internetu je už kniha docela zbytečná.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ďakujem :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejdřív se pořádně naučte Visual Basic nebo C#, napište si pár okenních aplikací a naučte se objektově orientované programování. Pak napište pár stránek v HTML a CSS, jen statické prezentace (na tom se dá i něco vydělat, weby chce dneska kde kdo).

Někdy začátkem července budu v české pobočce Microsoftu v Praze pořádat celodenní kurz ASP.NET, tak se můžete stavit. Vždycky je lepší to vidět prakticky. Sledujte web akce.altairis.cz.

No a jinak web je plný článků i videí, akorát je potřeba začít něčím jednoduchým a postupně se propracovávat dál. Nemá smysl snažit se pochopit komplexní a složité příklady.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Ono záleží na tom, kde a co člověk dělá. Někdy je potřeba se pořádně prokousat teoretickou dokumentací a pak zkoušet a zkoušet + hledat názory na technologii od ostatních vývojářů na webu. Bez té teorie to jde ale podle mě těžce. Psát aplikace s tím sice jde, ale někdy to může být trochu problém znát pouze příklady, které fungují.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Koupil jsem hafo knížek a všechny obsahovaly totéž, co se dá najít zde (nebo na msdn), jen složitě nebo těžkopochopitelně vysvětlené (všechny skončily na aukru). Jediná, kterou jsem si nechal, je 1001 tipů pro vb.net (nebo tak něco), asp tam je, silverlight ne - je to formou:

co chci udělat(1-2 věty)

kód

popis (0-2 věty)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback