Prosba o radu   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Dobrý den, měl bych jeden dotaz ohledně úkolu ve VB, který je zaán takto:

Program hází kostkou tak dlouho, dokud nepadne šestka. Potom vypíše, kolik hodů bylo potřeba.

Na první pohled to zní primitivně, první část úlohy jsem také lehce zvládl pomocí funkce Randomize, jen nevím jak udělaat to, aby program vypsal, kolik hodů bylo potřeba.

Předem díky za jakoukoliv radu...

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Pošlete sem kus kódu, který už máte. Po každém hodu kostkou stačí přičíst do nějaké proměnné jedničku a máte to. Opakování házení, dokud nepadne šestka, se řeší ideálně cyklem While.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
Dim cislo As Integer

Sub prikladNaPole()
Randomize
cislo = Rnd() * 5 + 1
MsgBox cislo
If cislo = 6 Then
MsgBox ("Počet potřebných hodů: ")
End If
End Sub

To je část kódu, na které jsem to chtěl postavit, myslíte, že je tady cyklus While nutný?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Randomize stačí volat jen jednou, například ve Form_Load.

Pokud jednotlivé hody děláte klikáním na tlačítko, pak While cyklus nepotřebujete.

Stačí přidat druhou proměnnou, kde si budete počítat počet hodů.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No tak dnes jsem se dozvěděl, že program musí pracovat opravdu tak, jako kdybychom házeli skutečnou hrací kostkou. Zkouším a zkouším, ale pořád mi to ne a ne fungovat. Nebyl by jste tak hodný a nenapsal mi tady kompletní hotový kód, já už bych si podle něj dokázal poradit i s dalšími úkoly, které ještě musím vypracovat.

Předem děkuji...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Hotový kód Vám tu nikdo připravovat nebude. Rádi tu pomůžeme, pokud se to chcete naučit sám, ale nebudeme tu dělat někomu úkoly.

Ačkoliv s tím, co pan Linhart napsal, principiálně souhlasím, místo pro prázdné nadávky tu není. Jde to napsat i slušně a dál se tím nezabívat.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback