Odstranění čísla před desetinou čárkou   zodpovězená otázka

VB.NET, Algoritmy, .NET

Zdravím

Mám výpočet celkem složité rovnice a z výsledku potřebuji pouze tu část za desetinnou čárkou. Podle seriálu VB.NET od Začátku vím, že k tomu slouží Mod, jenže to je modifikátor pro dělení. Já potřebuji jen převést výsledek výpočtu na číslo za desetinnou čárkou.

Díky za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Funkce Math.Truncate vrácí celočíselnou část desetinného čísla. Část za desetinnou čátkou lze získat takto (vysledek je proměnná typu Double):

vysledek - Math.Truncate(vysledek);

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Super díky:-)

Ještě jednu věc bych se potřeboval zeptat. Když mám dvě proměnné x a y a potřebuji mezi nimi udělat desetinou čárku, co mám udělat? Asi převodem na string jako

z = (x & "." & y)

asi nepůjde, protože funkce Math potřebuje matematické hodnoty, takže čísla. String je text.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

String převedete na Double takto:

Double.Parse(x & "." & y, System.Globalization.CultureInfo.InvariantCulture.NumberFormat)

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback