ValidateRequest   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den.

Na stránce, kterou jsem dělal v ASP.NET 3.5 jsem využil FCKEditor, který při uložení textů s HTML vyvolává "A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client". Toto se lehce vyřešilo ValidateRequest="false" v direktivě Page. Bohužel jsem stránky předělal na ASP.NET 4.0(kvůli URL routingu) ale hlášení o potenciálním nebezpečí přetrvává, á když je v direktivě page nasteveno ValidateRequest="false". Neměl někdo podobný problém nebo neví někdo co s tím ?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se dotaz, kdybych si pořádně přečetl celé hlášení nyšel bych tam i informaci o tom, že do sekce system.web souboru web.config je potřba zadat <httpRuntime requestValidationMode="2.0" />

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, přesně tak. Je to totiž tím, že ASP.NET 4 trochu změnilo způsob validace uživatelských vstupů a můžete si psát vlastní providery, které ošetřují, zda-li je vstup korektní.

Tímto nastavením ve web.configu povolíte starý režim validace.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback