Alpha channel   zodpovězená otázka

C#, VB.NET, Grafika

Zdravím,

začínám dělat jeden program pro hru TrackMania. Je to na to, aby se do integrovaného editoru vozidel dali jednoduše přidávat Stickers a Brushe. Tyto "samolepky" a "štětce" se skládají ze 2 souborů a jeden je ve formátu DDS a druhý je v Targa (tga). Na tyto formáty jsem si našel knihovnu DevIL.NET ( http://www.mastropaolo.com/devildotnet/ ), ovšem pokud tyto obrázky nemají Alpha kanál, jinak se poté obrázky "rozpíjejí". A já vůbec nevím jak na to. Když sem googlil, tak mi to našlo to co nepotřebuji. Kdyby ste mě alespoň nakopli nějakým směrem, abych se měl čeho chytit. Děkuji za odpovědi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DDS a TGA jsou běžné formáty pro textury a dají se zobrazit pomocí Direct3D nebo XNA bez jakýchkoliv knihoven třetích stran.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď, já jsem to chtěl dělat ze začátku je v obyčejném WinForms s GDI+, ale mě ono je to vlastně jedno. Tak neměl by někdo jak radu jak na ten Alpha channel, v podstatě se do toho programu budou soukat obrázky, které mají černou barvu okolo a vnitřek obrázku bude různobarevný, a já potřebuji nastavit ten alpha kanál, aby byl v té textuře (černá byla průhledná). Doufám že mě chápete. Ještě jednou děkuji. Ještě jen dodám je jedno jestli v té knihovně DevIL.NET nebo Direct3D či XNA :o).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vždyť to můžete dělat pomocí Windows Forms. Stačí přidat reference na příslušné knihovny a vykreslovat na PictureBox.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vyzkouším

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback