Zpřehlednění CSS   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím, pokouším se jakožto začátečník ve tvorbě webu dělat stránky v ASP .Net a pokouším se to dělat tak jak se má, tzn. pomocí CSS. S přibývajícíma stránkama a kódem se ale css soubor stává nepřehledným. Chtěl jsem se tedy zeptat, zda v CSS existuje něco jako #Region - End Region ve VB a nebo zda je možné CSS náležející k jednomu stylu rozdělit do více CSS souborů, popř. jak to řešíte vy, aby jste se v CSS s přibývajícím kódem neztráceli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak visual studio má docela pěkné nástroje pro práci se stylovým souborem .css. Pokud si zapnete ve Visual studiu přes View->Document Outline (Ctrl+Alt+T) dostanete pěkně přehledně CSS styly. Pokud pak kliknete na nějaký styl pravým tlačítkem myši Můžete dát "Goto Definition" a jste na definici stylu nebo rovnou "Build Style" a dostanete se do editoru stylů. Tohle používám teda já když potřebuju rychle a efektně procházet stylové soubor a něco rychle najít.

O něčem jako region jako je to u kódu ve VB.NET nebo C# bohužel nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co takhle styly rozdělit do samostatných souborů?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Souhlasím s Tomášem Hercegem - nejlépe rozdělit CSS soubor do více souborů a určitě si dobře a pochopitelně komentovat elementy v daném CSS souboru.

Ostatní techniky mi přijdou zbytečně složité a dle mého by spíše práci znepříjemnili mež usnadnili.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za reakce, rozdělení bude asi opravdu nejsnažší.

V aplikaci mám složku App_Themes a v něm téma default, zkusil jsem do ní přidat další soubor .css a aplikace to nepobrala (témata vůbec nefungují, ani ty z původního souboru).

css mám zaregistrovanéve web.configu

   <pages styleSheetTheme="Default"/>

předpokládám ale, že ještě někde musím aplikaci říct, aby načítala css z více souborů. Mohli by jste mě ještě tedy prosím nasměrovat jak na to?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nastaveni tematu ve web.config funguje tusim jenom pokud pouzivate MasterPage. Pokud mate jen stranky, nastavte rucne direktivu Theme="Default" ve vasich strankach .aspx .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To není pravda, MasterPage téma vůbec neřeší. MasterPage je jenom komponenta ve stránce (i když to tak nevypadá).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Masterpage používám, ale přesto jsem s tím měl problém. Pokud tam byl jeden .css soubor bylo vše ok, když jsem přidal druhý tak nefungovaly témata vůbec. Nevím v čem byla chyba, ale teď jsem vzal jednu zálohu,zkusil to na ní a bez problémů to funguje.

Díky za komentáře.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Možno by sa dalo addinom upraviť spôsob, akým VS označuje a zoskupuje riadky, aby poznámku, ktorá obsahuje nejaký dohodnutý text chápalo ako začiatok, resp. koniec bloku, ktorý treba zoskupiť. Ako ten addin spraviť Vám ale neporadím.

Ten text by mohlo byť napr.

/* Region Default.aspx */
''štýly vo vnútri bloku Default.aspx''
/* End Region Default.aspx*/

A potom, keď to VS bude chápať ako blok, ktorý treba zoskupiť, tak máte vyhrané. Prehliadač to bude chápať ako poznámku a odignoruje to.

Dúfam, že ma niekto ukameňuje, že chcem vymyslieť koleso(niečo už vymyslené).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback