Sitemap   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Existuje nějaký způsob, kterým se sitemap neukládá do xml, ale do nějakého binárního souboru?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Musel byste si napsat vlastního sitemap providera

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To by neměl být problém. Mám ale dotaz: Hledal jsem ve třídě SiteMapProvider metodu, která ukládá a načítá sitemap, ale žádnou takovou jsem nenašel. Jak by to teda mělo zhruba vypadat? Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ukládání sitemapy není podporováno, to provideři nedělají, musíte si to napsat sám.

Pro načtení většinou stačí podědit StaticSiteMapProvider a přepsat metodu BuildSiteMap. Je to popsáno v seriálu pro začátečníky o ASP.NET tady na serveru, v některém z posledních dílů.

Btw proč nevyhovuje XML? Pochopil bych generování z databáze, ale obecně z binárního souboru? K čemu proboha?

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď. Pokusím se to tu někde najít.

Nevím jak vysvětlit to, proč binární soubor. Snad jen, že XML moc rád nemám... Vím, že je to jednodušší, a asi i lepší, ale něco ve mě, mi prostě zabraňuje používat XML :-D Nevím jak to říct jinak, ale myslím že je tohle výstižné :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není to výstižné. Když člověk něco dělá, má pro to nějaký důvod. Anebo je líný ho najít a pojmenovat.

Sitemapa je hierarchická struktura, na kterou se XML (na rozdíl od mnoha jiných situací, kdy se taky používá) velice dobře hodí. Nemusíte nic programovat, protože už je to hotové, ušetříte tím poměrně dost času.

Takže mít sitemapu v binárním souboru chce hodně pádný argument, jinak se to rozhodně nejeví jako rozumný návrh. Každopádně je to samozřejmě na vás.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jen teda když nemáte rád XML tak stejně předpokládám, že pokud děláte web, který něco umí, tak tam máte databázi. Tak proč nevyužijete pro ukládání SiteMap databázový server? Sice není tak ideální pro ukládání hierar. dat jako XML(myslím v jednoduchosti a přímočarosti) ale určitě by všechna vaše očekávání splnil obstojně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback