Vypínací script pro Webovou Applikace   otázka

ASP.NET WebForms

Ahoj all,

Prosimvás lidi poradíte mi jak vytvořit script kterej by určitýho data vypnul kompletně celou Webovou Applikaci tím že admaže část connection stringu pokud je to tedy možné???

Díky

Michal Jelínek

P.S. je to na rychlo tak bych prosil přímou odpověď jestli to je možné tím způsobem který jsem popsal výšše nebo je tu jiná možnost

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proboha živého, to jsou ale výstřední nápady! Vymazání connectionstringu je pěkná prasárna.

Korektní způsob, ak zastavit ASP.NET aplikaci, je třeba nahrání souboru app_offline.htm do kořenového adresáře, je to čisté řešení, takhle se to dělá.

Spustit skript v určitý čas je problém, pokud to máte u sebe, tak použijte plánovač úloh a soubor tam nějakým baťákem odněkud nakopírujte (může být i prázdný, je jedno, co v něm je).

Pokud jste na hostingu, tak se modlete, aby tam měli nějaký cron, a tím si spustíte skript v danou chvíli.

Myslím si ale, že problém řešíte dost divným způsobem. Není lepší do aplikace dát podmínku a zobrazit rozumnou chybovou hlášku, jako že teď aplikace není přístupná? Nechat ji, aby vyhazovala chybu tím, že se nepřipojí do DB, je velmi hnusná praktika.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

já vím ale už mě začal štvát jeden chlapík který není schopný zaplatit webovou applikaci kterou má už díl jak 4 měsíce hotovou tak mu dávám poslední možný termín, a právě že chci aby to zrušilo celou applikaci na úrovni která bude pro mě rychle opravitelná v případě zaplacení po datu splatnosti, ale když tam hodím app_offline.htm tak to pochopí co to je a smaže to, to je právě ten problém byla by teda nějaká jiná možná varianta, jak z nepřístupnit tu danou webovou applikaci, např pomocí licence, tak fungují i jiné Wep App, např. myLittleAdmin pro správu MS SQL serveru přes webové rozhraní, jak ttam zakomponovat tu licenci

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak do Global.asax dejte do metody BeginRequest třeba

Throw New Exception("Zaplať, hajzle!")

Anebo prostě aplikaci ze serveru smažte, a pak ji tam zase nahrajete.

Žádné licence .NET neřeší, musel byste si to napsat sám, anebo použít některý placený nástroj třetích stran.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback