Ukladaci priestor   zodpovězená otázka

Offtopic

Ahojte, mam zopar dotazov na vas skusenejsich ohladom vyvoju. Momentalne som sa dostal do bodu ze uz neviem co s ukladanim projektov a vyvojom na nich. Vysvetlim situaciu. Projekty mam roztrusene po firemnych serveroch, mam to v notebooku v pc a nikde jednotne. Uz mam v tom fakt bordel a chcel by som si to zorganizovat. Chcel by som teda tymto vediet ci sa neda nieco take spravit ze vsetky projekty sa mi budu ukladat na jeden server (ftp) odkial sa mi budu synchronizovat ci uz budem vyvyjat v praci na pc, na notebooku alebo doma na pc. Proste odkiallkolvek. Nieco som raz zapocul o repositatoroch ale moc do toho nevidim. Nejake navrhy ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K tomu slouží systém pro správu zdrojových kódů, který zároveň udržuje verze a umí i jiné věci. Nejpoužívanější pro Visual Studio je asi Team Foundation Server, lze použít ale i starší Visual SourceSafe, nebo některé z opensource řešení (Subversion a jeho klienti). Je to nainstalováno na centrálním serveru a přístup k uloženým projektům a synchronizace je přímo ve Visual Studiu.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

hm dik ten opensource mi bude skor vyhovovat... na express ediciach mi to asi nepofici ze ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Alebo polozim skor otazku inak... Ak mam uz raz kupene visual studio profesional a chcem to napr pouzivat na 2pc naraz je to proti licencnim podmienkam ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak třeba Subversion i na Express určitě poběží, on totiž není vázán na VisualStudio (není vázán na nic). Pokud ale budete chtít Subversion do VisualStudia INTEGROVAT, pak budete potřebovat některý z pluginů, který umí tuto integraci provést. Některé jsou zdrama, jiné za peníze. Já třeba mám AnkhSVN (http://ankhsvn.open.collab.net/ ) a nestěžuji si.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ano to chapem len so myslel ci tych klientov dokazem doinstalovat aj do express edicie ale ako zistujem tak asi nie...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existují i samostatní klienti pro SVN, není to sice takový luxus jako integrace do VS ale použitelné to je.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

oka len to som chcel... pouzivam profesional ale na inych pc express a preto som sa aj pytal ci je vlastne proti podmienkam pouzivania to ze ci to mozem instalovat na viac pc...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Este posledna otazka... Smiem vediet aky vy pouzivate hosting ? ci uz plateny alebo free ? Chcel by som nieco zarucene...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co to má společného se správou zdrojových kódů? Na systém správy zdrojových kódů má ve většině případů firma vyhrazen svůj vlastní server, který může být zvenku přístupný přes VPN.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To ano :) Ale teraz chcem nieco pre svoje sukromne ucely.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud to má být jen na lokálním počítači, potom bych použil Visual SourceSafe. Sice starší, ale pořád skvělý systém, který narozdíl od nejnovějšího Team Foundation Serveru nevyžaduje tuny zbytečností a poměrně složitou konfiguraci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback