duplicita ve web.sitemap   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobré odpoledne.

Dělám web, kde si zákazník přeje, aby se odkazy na určité stránky v navigačním stromu vyskytovaly vícekrát. Třeba proto, že navigační menu je členěno podle profesí, pro které je daná koncová stránka určena. Ale koncová stránka je určena pro 3 profese zároveň(tím pádem chce odkaz v navigačním stromu 3x). Je možné donutit web.sitemap, aby uchovával duplicitní odkazy nebo mám radši sáhnout po databázi, která mi uloží cokoliv, co jí předložím a pak jen přes vlastního SiteMapProvider předat vlastní navigační strom ?

Díky za radu a názor.

S pozdravem

Tomáš

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jediné, co mě napadá, je přidat do QueryStringu nějaký parametr, kterým se pro sitemapu ty stránky odliší, ale který jinak nebude nic dělat.

Unikátnost URL v sitemapě je "nutná" kvůli funkci označení stránky, na které právě jste, kterou sitemapy podporují.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jojo, o podmínce nutnosti vím. Kvůli možnosti dostat se ke koncové stránce více cestama není potřeba zobrazovat aktuální pozici a tím i celou cestu k uvedené stránce. Zkusím nad tím ještě zakoumat ohledně toho parametru jak jste říkal. Ale v tomto případě mi přijde databáze jako docela fajn řešení daného problému. Ale i tak díky za podmětnou myšlenku.

Tomáš

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
 Ale v tomto případě mi přijde databáze jako docela fajn řešení daného problému. 

Jak tento problém databáze řeší? Pokud už sitemapu máte, pak cestu můžete dohledat v ní a nemusíte zpomalovat aplikaci zbytečnými dotazy do databáze.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback