Nerefreshovat po kliku na tlačítko ...   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den mám dotaz mám formulář s údaji o osobě.

Pokud uživatel vyplní data a klikne na tlačítko uložit, vše je ok, akorát stránka se posune na začátek (odrolují scrolbary).

Jde tomu nějak zabránit? Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předně je třeba upozornit, že se snažíte bojovat s větrnými mlýny. Jediná možnost, jak provést nějaký kód na serveru (třeba uložit něco do databáze), je při odeslání stránky na server. Po zpracování server odešle stránku novou, což způsobí ono probliknutí.

Řeší se to pomocí technologie AJAX, ale to v zásadě není nic jiného - jen stránka neproblikne. Podívejte se na mé tutoriály na webu MSTV.cz, tam to je v jednom dílu vysvětlené.

AJAX by se ale neměl za každou cenu cpát všude, jen na drobné věci, třeba hlasování v anketě atd.

Web není klasická okenní aplikace a i když se o to poslední dobou všichni snaží, je to předem prohraná bitva, která se nedá vyhrát, dokud vše poběží nad HTTP.

Řešil bych to jinak - pokud je formulář tak dlouhý, že musíte scrollovat, zkuste to ho rozdělit na víc stránek.

Velké formuláře jsou pro uživatele dost nepřehledné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky myslel jsem si to.

Ono se to posune jen o kousek, ale působí to rušivě :)

Myslím, že se to ale dá překousnout.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback