otevření projektu VB6   zodpovězená otázka

VB.NET, VB6/VBA

Zdravím,

nainstaloval jsem si Visual Basic 2010 Express, bohužel v něm neotevřu projekty vytvořené ve VB 6, existuje nějaký modul, který to umožní nebo si musím nainstalovat ještě VB 6? Má s tím někdo zkušenosti?

Michael

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím jak v 2010 ale v předchozích verzích to šlo, File, Open ..

projek se převed do Vstudia, ale záleží na složitosti projektu, čím složitější tím více chyb, které je nutno opravit či přepsat.

A také asi bude problém instalovat vb6 po v 2010, pokud se nepletu mělo by to být opačně

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to jsem zkoušel hned na začátku, ale VB2010 vidí jen přípony vbproj, nikoliv vbp, které jsou u VB6.

Asi budu muset znovu nainstalovat VB6.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nebyl problém nainstalovat VB6 po VB2010, jedou mi oba dva. Mám Windows 7 Professional, bohužel OS má problém s některými komponenty .ocx, nejdou doinstalovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel projekty z Visual Basicu 6 v .NET verzích neotevřete. Jsou natolik odlišné, že je automatická konverze příliš komplexní a proto nebyla implementována.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve starých verzích na to byl nějaký převodník, který stejně moc nefungoval, kód se velmi liší. Ve 2010 to evidentně už není.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

VB.NET a Visual Basic 6 se od sebe liší dost zásadním způsobem, takže je nejlepší celou aplikaci přepsat anebo nechat ve VB6, záleží, co se víc vyplatí. Nové aplikace ale už ve VB6 nepište.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

já je píšu už ve VB10, ale dostal jsem za úkol upravit pár programů vytvořených ve VB 6, takže mě to nemile zaskočilo... No už se to snažím přepsat. Děkuji za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Potrebuji otevrit projekt z vb6 ale neumim ho nainststalovat poradi pls nekdo??

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Nerozumím otázce, neumíš neinstalovat VB6? Pokud chceš otevřít projekt z VB6 musíš mít nainstalovaný Microsoft Visul Basic 6.0. Já jsem šestky v pohodě nainstaloval po VB2010 a jedou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zajímalo by mne, co s tím projektem chcete dělat, když ani nejste schopen nainstalovat Visual Basic 6.0? Hlavně netvrďte, že ho chcete upravovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback