Přenos programu z notebooku na PC - chyba   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý den, mám problém s přenositelností programu. Vše funguje jak má do chvile než začnu chtít otevřít soubor programem, přesněji databázi. chyba je :

The database file has been created by an earlier version of SQL Server Compact. Please upgrade using SqlCeEngine.Upgrade() method.

Nejprve jsem si uvědomil že mam cestu danou na tvrdo a tak ji musim přepsat, stalo se ale chyba stale trvá.

Co jsem pochopil chce to po mě aktualizaci SQL serveru či co. Ale já na PC nemam SQL server nainstalován, znamená to že by každá kdo by chtěl aplikaci pustit musel mit msSQL servr? Nebo bude problém pravě v té natvrdo dané cestě?

(Chtěl jsem zjistit umistění programu abych ji nemusel vypisovat natvrdo ale nepovedlo se mi to.)

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Vy ani neznáte rozdíly mezi plnohodnotným SQL Serverem a SQL Serverem Compact Edition. Nechápu jak chcete potom vytvářet databázové aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Jelikož jediný článek na který sem narazil o Compact Edition je zde na tomto serveru tak mate pravd, neznam moc rozdily a prave proto to zkoušim, testuju , hraju si s tim abych se něco naučil. Kdyby byl každej rejpal jako vy a každej druhej by to vzdal dříve než by začal to by sme potom asi neměli ani ten SQL server že? :) mimochodem o vytvážení databazovejch aplikací nijak neusiluji jen se mi to hodilo do aplikace jako zjednodušení

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdybyste věděl o SQL Serveru CE alespoň základy, nemusel byste pokládat zbytečné a hloupé dotazy a myslím že byste byl schopen problém vyřešit sám. Řešením není napsat problém na nějaké diskusní fórum a čekat na odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 3 odpovědětodpovědět

Kdybych chtěl napsat na forum a čekat na řešení tak bych celej den neřešil problem jak to vyřeši :) nemyslíte? A pokat se vám to nelíbí že to sam vyřešit prostě neumim jelikož mi něco unika tak sem nepište nebo to vlakno smažte :) sve reakce na kterejch si honite ego si mužete nechat ja se holt dokonalej nenarodil a co sem tak prolejzal forum nenašel jsem jedinej přispevek od vas kde by ste ochotně poradil a bez kecu šel k jadru pudla ...

Myslím že to že tomu nerozumim sem dostatečně vyjádřil v uvodnim dotazu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Neznamená ta hláška náhodou, že databáze pochází ze starší verze SQL Server Compact a že je třeba zavolat Upgrade?

To nemá s velkým SQL Serverem co dělat. Když už chcete vypadat povýšeně, tak mějte alespoň pravdu.

   SqlCeEngine engine = new SqlCeEngine(connStringCI);
   engine.Upgrade();

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback