Prodej aplikací   otázka

Offtopic

Dobrý den, chci se zeptat, co vše je potřeba pro prodej aplikací, například na SW.cz. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To si snad zjistíte na daném webu ne?!

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Myslel jsem to obecně, jestli jsou potřeba nějáké certifikáty...?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Přečtěte si podmínky na tom konkrétním webu a už s tím neotravujte zde - na fóru pro vývojáře.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 3 odpovědětodpovědět

Prodej aplikací nesouvisí s vývojáři? Já myslím že trošku ano...

Podle mě je tu pro takové případy fórum, a téma offtopic...

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Má slova...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Zrovna řeším něco podobného, zřizuji si živnostenský list jako vedlejšák k zaměstnání.

Programování spadá do tzv. nevázaných živností, což znamená že pro jejich vykonávání nepotřebujete žádné osvědčení ani certifikát.

Budete muset zajít na živnostenský úřad kde si zaregistrujete živnost (potřebujete občanku a 1 000 Kč) a pak musíte na finanční úřad, správu sociálního zabezpečení (přihlásit se k sociálnímu pojištění) a na Vaši zdravotní pojišťovnu (přihlásit se ke zdravotnímu pojištění). Pokud na Vašem živnostenském úřadu nejsou líní tak se zaregistrujete jenom tam a oni většinu věcí zařídí za Vás. Ovšem nespoléhal bych na to, mě si přehazovali jako horký brambor. Podrobněji Vám to zatím bohužel neřeknu, protože jsem zatím absolvoval jenom "informační kolečko po úřadech" samotnou registraci jsem zatím neprovedl. Navíc já to budu mít zjednodušené tím, že to budu mít jako vedlejší příjem (pokud se tomu chcete věnovat na full time navštívíte ty samé úřady, ale asi budete muset vyplňovat více formulářů a budete muset platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění). Z mé zkušenosti ale mohu říct, že na úřadech jsou poměrně vstřícní a ochotni poradit. Samotného mě to docela překvapilo. Hlavně na finančáku a správě sociálního zabezpečení. Nejspíš se jim nestává moc často že by tam přišel někdo kdo řekne "mám práci a chci pracovat víc, poraďte mi co mám pro to udělat". Spíš tam chodí lidé co říkají "pracovat v životě nebudu tak mi koukejte vyplatit dávky" :)

A počítejte s tím, že bude na Vás aby jste si dělal daňové přiznání, vedl účetnictví a popř. daňovou evidenci pokud budete plátce DPH (což je ale dle mého názoru do začátku - alespoň v tomto oboru - zbytečné).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dík =)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro prodej aplikací je třeba umět programovat a touha prorazit. Formálně pak asi nějaký živnostenský list nebo tak něco, mít legální nástroje pro vývoj a distribuci aplikací a pak už jen samotné programy. Pochopitelně je s tím práce - vymyslet cenovou politiku, reklama, podpora uživatelů a tak dále, ale zase je to život, který myslím má i do budoucna perspektivu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback