Kopia SQL databázy   otázka

Databáze

Ako vytvorit kopiu sql databazy, ked mam SQL management studio Express. Viem ze v plnej verzii to ide. Alebo sa to dá aj vo visual studiu ?

Viem ze klasicke skopirovanie databazoveho suboru mdf do ineho adresara je blbost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete čistě zálohovat databázi tak to vůbec není blbost, ale účinné a jednoduché řešení. Je ale nutné zastavit SQL Server po dobu kopírování.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nie nejde mi o zálohovanie databázy ale o vytvorenie dalsej databázy ktorá bude kopiou tej prvej, ktorá sa bude dalej upravovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na přenášení a kopírování databáze existuje šikovný naástroj Import and Export Data. Nevím ale jestli je dostupný samostatně nebo pouze s vyšší verzí SQL Server Management Studia. Přenese na cílovou databázi cokoli si nadefinujete (a nemusí to být pouze MS SQL server databáze, zvládá CSV, texťáky a mnoho dalších).

S tímto nástroje jsem narazil pouze na jednu nepříjemnost, čas od času se stane že mi přejmenuje nějakou stored proceduru. Většinou se to stalo tehdy, když jsem vytvořil stored proceduru a pak jsem ji dodatečně přejmenoval. Jinak to je ale šikovná utilitka.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud je mi známo tak toto kopíruje pouze data, ne například uživatele a oprávnění k jednotlivým tabulkám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Export Import ... ani copy databaze wizard... v Express verzii nie sú.

Skúšal som aj Scheme Compare a Data Compare vo Visual studiu 2010 Ultimate. Ale ked som vytvoril novú databázu a chcel pomocou Scheme Compare nejako vyklonovat tu zdrojovu databazu tak to skoncilo s chybou ze nemoze zapisat do zdrojovej databazy lebo sa pouziva. Aj ked som chcel klonovat zo zdrojovej do cielovej. Nechapem ...Neviem preco to chcelo zapisovat do zdrojovej.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Alebo nema niekto prinajhorsom odkaz kde sa da stiahnut nejaká plná verzia SQL servra 2005 (nemyslim ziadne war...). Proste 180 dnovú verziu plneho SQL bud Standart, Pro ... Lebo som skusal microsoft a tam uz nikde nieje 2005-tka.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten odkaz na full SQL radsej neposielajte. Radsej by som to rád vyriesil aj bez full SQL.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na přenesení databáze existuje několik řešení:

- Database Publishing Wizard, byl tuším u verze 2005, ale měl by jet i pro 2008, pokud nepoužíváte její nové fíčury jako hierarchy id. Nezkoušel jsem.

- V SQL Server Management Studiu je položka Generate Scripts a od verze 2008 je tam možnost zapnout Script Data. To vygeneruje SQL skript pro vytvoření tabulek i vložení dat, funguje velmi dobře.

- Anebo můžete udělat backup databáze a následně restore pod jiným názvem, to by mělo projít a snad to umí i Express edice.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback