Povolení HTML   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, HTTP/HTML, Grafika

Ahoj

Chtěl bych u TextBoxu povolit psaní HTML, nevíte,co k tomu použít?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím že asi budete muset váš problém specifikovat trošičku podrobněji...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1) Můžete mít problém s HTML znaky, jako například <, >, ... To se dá zařidit tak, že ve stránce, nebo v konfiguračním souboru nastavíte validationRequest="false"

2) Chcete HTML editor, a v tom případě vám bude TextBox k ničemu, a budete se muset podívat po nějakém ASP.NET HTML Editoru, a použít ho místo TextBoxu

Tyto dvě věci mě teď napadají ve spojitosti z vaším (dost nejasným) dotazem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Upřesním :

Mám TextBox, přes který v administrační sekci mého webu odesílám text do článku.A chtěl bych, abych mohl do tohoto textboxu psát i znaky HTML, protože, když odešlu dotaz na přídání článku a používám v tomto textboxu HTML tagy,tak to vyhodí chybu...

Takže je to ten první způsob, vyzkouším, dík...

Také se zároveň omlouvám, že jsem dotaz položil tak nejasně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Teď ale potřebuji upřesnění od vás.Kde přesně mám to validationRequest="false" použít ?Abyste pochopil, kam ho mám zapsat, jestli k tomu textboxu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Blbost...Před uložením do DB nebo datového úložiště prožeňte text fci HtmlEncode,ta převede entitiy na speciální znaky (< = &lt,...).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Používat k tomuto ValidationRequest je naprostá zhovadilost a ten kdo vám to poradil by se měl sám naučit ASP.net.Toto je naprostý základ,už kvůli tomu,že setakto zamezuje útkou typu Script Injection.Tzn.jak psal kolega předemnou,prožeňte text funkcí HtmlEncode znaky se převedou na entity,pro zpětnou konverzi použijte funkci HtmlDecode.Hlavně zapomeňte na ValidationReuqest a vy ostatní co to radíte,také!!!

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Pokud chcete urážet diskutující a dělat z nich blbce, tak mějte pravdu. Nevíte o tom nic.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Blbost je 2x Vaše odpověď:

1) Aby se vůbec dostal k zadaným datům, tak je potřeba vypnout validaci vstupu nastavením validateRequest="false". To předchází samotnému uložení do DB.

2) Data by se měla do db uložit vždy v jejich zdrojové nezměněné podobě. Jejich převod na HTML je až následná otázka jejich zobrazení v aplikaci.

nahlásit spamnahlásit spam 4 / 4 odpovědětodpovědět

validationRequest je vlasnost třídy Page, kterou můžete nastavit buď v direktivě @ Page pro konkréní stránku:

<%@ Page validateRequest="false" ...

Nebo ve web.configu pro celou aplikaci:

<pages validateRequest="false" ...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky ,vyzkouším to...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback