GridView   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, na stránce mám GridView přijenou k databázi, a na každém řádku této komponenty mám HyperLinkField (Upravit) a LinkButton (Smazat), jsem začátečník a chtěl bych se zeptal zda-li je možné místo těchto dvou "odkazů" vložit obrázek, aby to lépe vypadalo.

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano je to možné, místo buttonů co tam máš použiješ ImageButton. Potom mu už jen nastavíš vlastnost ImageUrl a nastavíš cestu k obrázku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde to...

V design režimu klikni na GridView, potom na tu malou šipučku v pravo nahoře (u toho GriedView) a zvol Edit Columns....Potom si zvol ten sloupeček, která chceš upravovat a ButtonType přepiš na Image a potom si nastavíš EditImageUrl (u editovacího zlačítka) a u tlačítka Smazat si nastavíš adresu u DeleteImageUrl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jo, vidím, že mě někdo předběhl :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpovědi. Obrázek na místo linku jsem již vyřešil, jen jsem zapomněl napsat, že

<asp:HyperLinkField Text="Upravit" DataNavigateUrlFields="IdArticle" DataNavigateUrlFormatString="AddArticle.aspx?id={0}" />

se odkazuje na další stránku s FormView, kde provedu úpravu a aktualizuji. Problém spočívá v tom, že nevím jakou komponentu na místo HyperLinkFieldu použít, aby měla vlastnost umožňující použít obrázek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jediné co mne napadá,abyste mohl dále používat HyperLinkField je nacpat obrázek do vlastnosti Text.Na webu jsem k tomu dokonce našel pár příkladů..ale osobně mi to přijde jako dost nečisté a přiohnuté řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tedy samozřejmě pokud si nechcete psát vlastní HyperLinkField,který by byl obohacen o vlastnost ImageURL,která by následně renderovala img.Toto mi přijde jako nejčistší řešení,ale je možné,že někoho napadne lepší řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne, to je prasárna. Použijte TemplateField, ten má uvnitř ItemTemplate a do ní dejte klasickou komponentu Image a Hyperlink. Otrlejší si můžou napsat vlastní field, je to jen podědění TemplateFieldu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám již vyřešeno, všem děkuji za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahojte, ja ma podobný problém

potrebujem nahradit

<asp:HyperLinkField DataNavigateUrlFields="PrislusId" DataNavigateUrlFormatString="Edituj.aspx?Cislo={0}" DataTextField="Meno" Text="Meno" HeaderText="Meno" SortExpression="Meno" ></asp:HyperLinkField>

a chcem ho nahradiť

pomocou Template field - Item Field.

Chcem tam dat Image a Hyperlink ako pise Tomas Herceg.

Len neviem ako to napisat aby mi link volal stranku Edituj aj so spravnym cislom riadku.

Dal som tam

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# Bind("PrislusniciId") %>'>
<asp:Image ID="Image1" runat="server" ImageUrl="App_Themes/White/Images/edit.gif" />
</asp:HyperLink>

Len neviem kam mam dat "Edituj.aspx?cislo=" aby to fungovalo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback