Edit Web.sitemap   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobré odpoledne.

Vytvářím takový jednoduchý projekt, kde mám dynamicky se měnící hierarchii kategorií. Tyto kategorie ukládám normálně do databáze. Aplikace obsahuje Web.sitemap, do které bych potřeboval při každém přidání kategorie přidat i novou url adresu s názvem kategorie pro zobrazení aktuální pozice přes SiteMapPatch. Bohužel jsem nikde na nenašel žádný návod nebo popis, zda a jak editovat (insert/delete/update) Web.sitemap programově.

Prosím o radu.

Předem moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To proto že nic takového není...

Edituj to prostě stejně, jako jakýkoli jiný XML soubor

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

sitemap provider neexistuje, že chcete upravovať súbor .sitemap?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud používáte providera navázaného na SQL DB,takproč chcete využívat i SiteMap-u?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč ne ? Navrhnul jsem si statickou Web.sitemap, která je určena pro celý web, kde jsou stránky, které se nemění. A pro část webu jako kategorie produktů jsem zvolil SqlSiteMapProvidera pro práci s dynamickým obsahem, kterou jsem jen přidal do Web.sitemap na místo, kam je potřeba.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Web.Sitemap je "normální" soubor jako všechny ostatní,tzn,že se s ním pracuje také stejně,tím,že jde o XML strukturu,tak stačí použít XMLreader/writer.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jojo to už mi napsal hned první člověk co reagoval na můj dotaz. Zatím se snažím vytvořit SqlSiteMapProvidera a případně se ve výsledku vyhnout editaci XML a zpracovávat to celé databázově

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Soubor web.sitemap programově z kódu aplikace určitě neměňte! TO je jako kdybyste měnil za běhu obsah ASPX stránek.

To, co se v sitemapě nemění, nechte ve web.sitemap, a na místo, kam chcete dosadit kategorie z databáze, dejte odkaz na vlastního providera, který to dogeneruje, návod je v článcích zde na webu a i jinde je spousta příkladů.

Až se budete vztekat, že sitemapa se sice správně zobrazí, ale už nereaguje na změny databáze, napište.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, stejnou cestu jsem zvolil také a vytvořil jsem si vlastního SqlSiteMapProvidera.

Takže zde bych to ukončil a debatu bych přesměroval přímo už k samotnému SqlSiteMapProviderovi na http://www.vbnet.cz/ForumThread.aspx?id=...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback