XNA - Překreslení textury   zodpovězená otázka

XNA, Grafika

Dobrý den,

snažím se najít návod na upravení textury.

Přesně řečeno,vytvořím si PNG obrázek postavičky.

Postavička má - průhledné pozadí, bílý obličej,červené kalhoty a dejme tomu, že žluté triko.

Můj dotaz zní, jde nějak udělat, aby právě žluté triko se obarvilo na jinou barvu, podle toho o jakého hráče se jedná?

Nebo je jediná možnost vytvořit si 2 textury, 1. postavičku, 2. texturu triko a podle čísla hráče měnit texturu samotného trika, které se vykresluje nad texturou postavičky?

Děkuji za jakoukoliv odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

můžete zabarvit celý obrázek při vykreslování - stačí nastavit argument Color.

Osobně bych si postavičku rozdělil na 3 textury - obličej, triko a kalohoty. Vše bych udělal bílé a podle potřeby dobarvoval až při vykreslování předáním požadované barvy funkci Draw.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji, o této možnosti vím, právě mne zajímalo, zda jde nastavit nějakou vlastnost (podobné alfa kanálu) a tento oddíl by se obarvoval a jiné zůstaly stejné. Právě proto, že např. Color.Red to obarví na červené celé a já chtěl jen určitý sektor. Nicméně vaše řešení mne napadlo (je to to, jak jsem se snažil popsat, že mne napadlo) a asi bude nejjednodušší.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi pro každou barvu udělejte samostatný obrázek, to je asi nejjednodušší.

Anebo část, jejíž barva se má dynamicky měnit, dejte do samostatné textury a barevné světlo aplikujte jen na ni, zbytek kreslete normálně.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback