XML document, někdy nefunguje   zodpovězená otázka

VB.NET, XML

Dobrý den,

v projektu, na kterém pracuji mi zničehonic přestal fungovat kód který doteď fungoval, když sem z toho začal magořit, zkusil jsem ověřit funkci, kterou používám v novém projetku - leč ten fungoval opět fungoval chvíli - dokud jsem "projekt" neuzavřel a znovu neotevřel - teď už opět nefunguje. XML je následující (nemá žádný význam, jen pokus)

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<Jedna>
  <Dva>
    <Ctyri>
      <Osm>
        <Devet>
          
        </Devet>
      </Osm>
    </Ctyri>
    <Pet>56</Pet>
  </Dva>
  <Tri>
    <Sest>6</Sest>
    <Sedum>77</Sedum>
  </Tri>
</Jedna>

Na formulář jsem přidal tlačítko, které dělá:

Dim TestXml As New XmlDocument()
        TestXml.Load("Data.xml")

        Dim Novy As XmlElement = TestXml.CreateElement("ahoj")
        Novy.SetAttribute("ID", "24")

        Dim Novy2 As XmlElement = TestXml.CreateElement("uzel")
        Novy2.InnerText = "text"

        Novy.AppendChild(TestXml.CreateElement("kája"))
        Novy.AppendChild(Novy2)
        Novy.AppendChild(TestXml.CreateElement("lojza"))

        TestXml.DocumentElement.AppendChild(Novy)

        'nebo toto (ani jedno nefunguje, ale fungovalo): doc.DocumentElement.SelectSingleNode("/Jedna/Dva/Ctyri/Osm/Devet").AppendChild(ahoj)

        TestXml.Save("Data.xml")

Pokud by to nefungovalo (navíc ve dvou projektech) od začátku, asi bych víc hledal chybu u sebe :) , ale takhle mi to připadá jako nějaká blbost - vždy jsem kliknul na tlačítko, zkontroval přes mozillu, zda přibyl uzel i s childnody a fungovalo to i několikrát dokola, pořád přibývali, teď to nedělá nic, chybu to nehlásí a nic jsem v kódy neměnil...

Díky za nakopnutí

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A zkoušel jste to odkrokovat?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

děkuji za reakci, nicméně problémem byla opět de**lita.

Ten samý soubor se vždy nachází jak v binu, tak o pár složek níže v projektu. Škoda těch hodin vztekání.

Ale inspirovalo mě o k jinému dotazu, jak vy kontrolujete, zda Váš program dělá .xml to co má - kontrola v mozille a neustálé aktualizování asi není nejlepší řešení (?)

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To záleží na situaci - když kód píšu, tak to opravdu kontroluju v IEčku, jestli to vygeneruje správná data. A jakmile to funguje, už do toho raději moc nesahám.

V komplikovanějších případech si lze napsat unit testy, ale to jsem u práce s XML snad nikdy nedělal, nebylo to potřeba.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback