generovaní impulzov   zodpovězená otázka

Komponenty, .NET

Dobrý den!

Chcel by som sa spýtať či niekto nevie ako jednoducho generovat "Impulzy" , to znamená napríklad 1 krat za sekundu dojde k nejakej udalosti a stale dokola a ten čas by sa dal predlžovať a skracovať. Mne sa to podarilo velmi komplikovaným sposobom. Potrebujem niečo strašne jednoducheho.

Dakujem predom!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použijte komponentu Timer, ta vyvolává událost každých X milisekund, interval se dá nastavovat i za běhu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použíjte komponentu timer.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano! Toto jedine mi bolo jasne z celej problematiky :D.

Zle som popísal problem. Nasledovne su prikazy ktore potrebujem striedavo vykonavať.

setoutput(2)

clearoutput(2)

Tu bohužial nestačí len timer. Timer by mi stačil keby mam jeden prikaz ale na to aby sa vygeneroval impulz na vystupe I/O. Momentálne to mam riešene strašne zložito 3 timer-mi ale je v tom obrovsky chaos. Preto by som chcel požiadať niekoho zabehlejšieho aby mi skusil doporučiť niečo jednoducheho.

Dakujem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na to Timer v pohodě stačí a jeden. Do proměnné si uložíte, který příkaz jste poslal naposledy a podle toho se v události Timeru zařídíte.

Dim posledniPrikaz As Integer = 1

Protected Sub Timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
    If posledniPrikaz = 1 Then
        SetOutput(2)
        posledniPrikaz = 2
    Else
        ClearOutput(2)
        posledniPrikaz = 1
    End If
End Sub

To je fakt tak složité?

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback