Stabilita databáze   otázka

SQL

Zdravim, potreboval bych poradit jak by se dala testovat stabilita databáze (na Microsoft SQL serveru). Myslel jsem treba ze by se databáze bombardovala dotazy tak dlouho dokud by nespadla, ale nevim jestli je to dobrej nápad a jestli by vubec nekdy spadla.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle testovat je naprostá hovadina. Zátěžové testy a testy stability už prováděli vývojáři a testeři SQL Serveru před jeho vypuštěním.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ale jo, dělá se to, dají se k tomu použít například zátěžové testy v nejvyšší edici Visual Studia.

Databáze jako taková ale nespadne ani nebude vracet špatné výsledky, to opravdu testovali v Microsoftu.

V případě totálního přetížení spíš SQL Server přestane přijímat nová spojení a požadavky.

Pomocí zátěžového testu můžete nasimulovat zátěž pro jeden nebo více serverů a sledovat, jak podle počtu uživatelů v aplikaci roste spotřeba paměti a zátěž CPU. Podle toho můžete zjistit, kolik uživatelů vaše aplikace utáhne.

Akorát jsou jen v nejvyšší edici Visual Studia.

Já sám jsem tento typ testů použil párkrát pro zjištění, kolik serverů potřebujeme pro hosting webové aplikace. Není lehké udělat testy, které budou simulovat reálnou zátěž a skutečné zatížení.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ale to jsou zátěžové testy aplikace využívající SQL Server (o tom samozřejmě vím), ne testy samotného SQL Serveru. Podle dotazu to vypadá, jako kdyby chtěl testovat zda ten SQL Server při velké zátěži spadne nebo ne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud správně chápu dotaz, tak tazatele zajímalo, co se stane, když bude server přetížený, a vyslovil hypotézu, že by to mohlo server shodit. Vy jste řekl, že tohle riziko nehrozí a já jsem poradil, jak si to může sám vyzkoušet.

O tom, že load testy znáte, nepochybuji, pouze jsem odpověď doplnil - i pokud se na to tazatel neptal, neuškodí mu, když se to dozví.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback