Zmizelé ovládací prvky   otázka

Visual Studio, Offtopic

Dobrý den, stalo se mi ve VB 2010, že mi z ničeho nic zmizely veškeré ovládací prvky na formuláři. Někde tam fyzicky jsou, dá se na ně v pohodě odkazovat, ale formulář je prázdný a žádný prvek se nezobrazuje. Dá se to nějak opravit a ty prvky zobrazit, nebo to celé budu muset dělat znovu a prvky tam mít duplicitně?

Předem dík za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Že vy jste hrabal do designer souboru...

Zkusil jste restart Visual Studia?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil, i počítač byl od té doby vypnutý, stalo se mi to už v pátek. Do design souboru nelezu, protože nechci právě něco podobného riskovat. Už se mi to stalo několikrát a netuším proč. Mám podezření, že to nějak souvisí s odstraněním nepotřebných souborů z resource.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Něco podobného mi kdysi provedlo VS2008. Nakonec mi pomohlo odstranit formulář a naimportovat ho znovu ze zálohy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, já mám zálohy automaticky, ale bohužel jsem si toho všiml až po jejím proběhnutí, takže mi to už nepomohlo. Nechápu to, formulář je prázdný, ale v Properties jsou všechny prvky k dispozici. Různě jim můžu nastavovat vlastnosti, ale vidět stejně nejsou. :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stalo sa mi už niekoľkokrát to isté, vždy keď som odstraňoval ikonu z resources (mám tam len ikony) zmizli mi všetky prvky z Toolstripu na jednom forme, inokedy časť prvkov z formu. Nikdy som ručne do design suboru nezasahoval. Teraz si vždy celý projekt zálohujem pred tým ako robím nejakú zmenu v resources až sa mi to 2x oplatilo...... Používam VS2008.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, děkuji za příspěvky. Aspoň se mi potvrdilo, že je to při těch změnách v Resources. To, že nejsem sám, komu se to stalo mě přesvědčuje o tom, že tam mám bohužel asi Microsoft nějakou chybu, která to dělá. jak to ale napravit, když už se to stalo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, sám jsem měl stejnou chybu, a ano, je to tím odstraněním souboru z resources, mě nezbývalo nic jiného, než vytvořit nový projekt a dál si už dávat pozor na tuto chybku ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já už taky začal vytvářet nový formulář. Bohužel se mi ale rozhodil stěžejní formulář celé aplikace, kde byly mraky ovládacích prvků, panelů apod. Než to udělám znovu mám na pár týdnů co dělat. :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak se koukněte do toho designer souboru, podle mě tam jen bude jedna kompilační chyba, že ta věc, kterou jste z resources odebral, tam chybí. Smažete ten řádek a spraví se to.

Jen tipuju, ale předělávat celý formulář opravdu není nutné.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Několikrát se mi něco podobného stalo.

Pokud jsem se podíval do designeru, prvky tam však byly (včetně nastavení jejich vlastností), ale například nebyly přiřazeny ke controlu který je vlastní (což bych typoval, že je právě tento případ). Prostě jen stačilo trochu zapátrat jak je to v kódu poskládáno a pak ručně opravit pár míst. Každý control musí být pomocí Add k něčemu přiřazen/přidán, to bych ověřil.

Bylo to rozhodně rychlejší než dělat celý form znovu. Je to samozřejmě vyjímečná situace, jinak do designeru nasahat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback