Velikost obrázku v picture boxu   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den,řešim tu malinkej,pro vás nejspíš banální,problém.

Potřeboval bych aby obrázek uložený v picture boxu se zvědšoval a zmenšoval spolu s ním a to proto,že bych jej chtěl roztahovat a "smrštovat" pomocí 2 tlačítek která nastavim jako plus a mínus

pokud tedy to takhle jde,ještě jsem to nemohl zkusit prosim existuje něco jako kotva?Myslim že něco takového jsem četl o sestavování nových komponent,jde to i u obrázku?

děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chápu wsprávně, stačí u PB nastavit SizeMode na Zoom.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Přesně tak. A pak pomocí tlačítek měnit velikosti této komponenty, tedy vlasntosti Width a Height.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji zkusim to ale narazil jsem na banalitu,nevim proč ale nějak mi nejde zobrazit obrázek ze souboru prostě dělám někde botu,jen nevim v čem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem to zkusit nemohl ale předpokládám že to funguje,stále se mi nedaří načíst obrázek do pictureboxu.Měl bych ještě jeden dotaz,je možné poslat obrázek z jednoho picture boxu do druhého?Zkoušel jsem najít funkci která by to zvládlaale beznadějně

děkuji za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Public Class Form1

    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        OpenFileDialog1.ShowDialog()
        PictureBox1.ImageLocation = OpenFileDialog1.FileName

    End Sub

    Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        PictureBox2.Image = PictureBox1.Image

    End Sub
End Class

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback