Nefunkčnosť zápisu do databáze MSSQL na serveri   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravín Vás.

Skúšam prácu z databázou a na PC mi ide všetko OK, načítava a zapisuje v pohode. No ak to dám na server, načíta ju síce bez problémov no nedá sa mi do databázy zapisovať. Neviem či je chyba u mňa niekde v zadaní. Server mi síce chybové hlášky nepíše, no viem, že hodí chybu pri prevedení príkazu sqlCommand.ExecuteScalar(). Niečo som čítal o rôznom zadaní parametrov v connectionStrings na serveri a na localhoste. Databázu mám povolenú aj na zapisovanie a čítanie všetkým užívateľom.

Web.config:


<appSettings>
<add key= "DatabazaWebPristupZKodu" value="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\WebPristupZKodu.mdf;Trusted_Connection=yes;" />
</appSettings>
  
<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\WebPristupZKodu.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
 </connectionStrings>

Týmto spôsobom pristupujem k databáze.


Dim ConnectionString As String = System.Configuration.ConfigurationSettings.AppSettings("DatabazaWebPristupZKodu")
Dim sqlConnection As New SqlConnection(ConnectionString) ' inicializácia objektu napojenia na databázu
        Dim sqlCommand As New SqlCommand("INSERT DownloadSutschan (NazovDown, CasDown, IpAdresaDown) VALUES ('Skúšobné uloženie', GETDATE(), '" & Request.UserHostAddress & "')", sqlConnection)
        Dim a As Byte = 0

                sqlConnection.Open() ' pomocou dát z ConnectionStringu spojenie otevorí
        sqlCommand.ExecuteScalar() ' prevedenie príkazu
                sqlConnection.Close() ' zavretie

Vopred ďakujem za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud jde číst a funguje třeba SELECT dotaz, ale INSERT už ne, tak to asi bude tím, že není povolen zápis do složky App_Data.

To máte vlastní server, nebo je to na nějakém webhostingu?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Som na web hostingu www.webpriestor.com a pokiaľ robím prihlásenie na web do databázy ASPNETDB(štandartne vygenerovaná VS 2008) tak ide všetko v pohode. Robí mi to len problém pri zápise z kódu. Pristupujem k FTP cez FileZilla a cez to som aj povoloval zápis aj čítanie App_Data aj podzložiek - databáz.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback